Ekstraklasa | 2012-11-12 21:08:31 | Nadesłał: Mateusz Czarnecki | Źrodlo: inf. własna
Ostatni mecz 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy podobnie jak sześć innych spotkań w tej kolejce zakończył się zwycięstwem gości. W Bełchatowie Pogoń Szczecin po bramce Maksymiliana Roglaskiegopo z rzutu wolnego pokonała ostatni w tabeli GKS 0:1.
Podopieczni Artura Skowronka po trzech porażkach przełamali się wreszcie w meczu z "czerwoną latarnią" ekstraklasy. Pogoń od samego początku spotkania prezentowała się dużo lepiej na tle gospodarzy, ale sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.
"Portowcy" prowadzenie objęli w 28. minucie kiedy z rzutu wolnego przymierzył Maksymilian Rogalski. Dla pomocnika Pogoni było to pierwsze trafienie w karierze w Ekstraklasie.
Jeszcze przed przerwą Pogoń podwyższyć wynik ale strzał Japończyka Akahoshiego wybronił Adam Stachowiak.
Po zmianie stron goście nadal kontrolowali grę starali się strzelić kolejną bramkę, ale dobrze bronił bramkarz GKS-u. Gospodarzom nie pomógł nawet powracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzją napastnik Dawid Nowak.
Po mało interesującym meczu, Pogoń zasłużenie wygrała w Bełchatowie i awansowała na 10. miejsce w tabeli. GKS natomiast nadal znajduje się na ostatniej pozycji z dorobkiem zaledwie czterech punktów.
GKS Bełchatów – Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
0:1 Rogalski 28 min.
Żółte kartki: Bożok, Gonzalez (GKS) – Akahoshi (Pogoń)
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 1450
GKS: Stachowiak – Sawala, Wilusz, Szmatiuk, Gonzalez – Wróbel, Bożok, Baran, Stulin (35' Wacławczyk), Madej – Simić (56' Nowak)
Pogoń: Pernis – Pietruszka, Dąbrowski, Noll, Hricko – Rogalski (90+3' Ława), Budka, Akahoshi, Kolendowicz (76' Lewandowski), Andradina (84' Golla) – Frączczak
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.