Ekstraklasa | 2012-09-16 12:39:58 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KKSLECH.com
Tomasz Frankowski z Jagiellonii Białystok strzelając gola Polonii Warszawa został najstarszym zdobywcą bramki w polskiej Ekstraklasie w historii.
38-latek wyprzedził tym samym Henryka Alszera z Ruchu Chorzów, ale już niebawem tą dwójkę może wyminąć Piotr Reiss. Tymczasem na chwilę obecną legendarny snajper Kolejorza jest najstarszym zawodnikiem zgłoszonym do rozgrywek w tym sezonie Ekstraklasy.
Popularny „Rejsik” jest bowiem o dwa lata starszy od wspomnianego już wcześniej „Franka” oraz Brazylijczyka, Ediego Andradiny, który być może zagra w przyszłą niedzielę na Bułgarskiej. Warto również zaznaczyć, że w pierwszej „10″ najstarszych graczy zgłoszonych w tym sezonie do występów w lidze jest też Krzysztof Kotorowski.
W tym przypadku trzeba także po raz kolejny przypomnieć, że jeśli 40-letni Piotr Reiss wejdzie jeszcze kiedyś na murawę w meczu najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju, to zostanie najstarszym piłkarzem, który kiedykolwiek biegał po murawie w historii polskiej Ekstraklasy.
Lista „10″ najstarszych piłkarzy grających obecnie w Ekstraklasie:
1. Piotr Reiss (Lech Poznań) – 1972 (40 lat)
2. Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) – 1974 (38 lat)
3. Edi Andradina (Pogoń Szczecin) – 1974 (38 lat)
4. Marcin Malinowski (Ruch Chorzów) – 1975 (37 lat)
5. Michael Bemben (Górnik Zabrze) – 1976 (36 lat)
6. Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa) – 1976 (36 lat)
7. Marcin Żewłakow (Korona Kielce) – 1976 (36 lat)
8. Michał Żewłakow (Legia Warszawa) – 1976 (36 lat)
9. Richard Zajac (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – 1976 (36 lat)
10. Krzysztof Kotorowski (Lech Poznań) – 1976 (36 lat)
Marcin Hamasiak - KKSLECH.com
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.