Ekstraklasa | 2012-03-05 12:00:03 | Nadesłał: Artur Hałas | Źrodlo: inf. własna
Zamykające ligową tabelę Zagłębie Lubin, nie próżnowało podczas zimowego okna transferowego. Na Dialog Arena pojawiło się kilku interesujących zawodników.
Najbardziej medialnym transferem "Miedziowych" jest Adam Banaś pozyskany z Górnika Zabrze. Środkowy obrońca na pewno wprowadzi spokój pod bramką Ptaka czy Isailovicia. Defensor rodem z Bytomia, potrafi być skuteczny pod bramką rywali, co zdążył już udowodnić w meczu z Wisłą Kraków. Banaś z marszu został nowym kapitanem drużyny.
Elton Lira to brazylijski obrońca mający za sobą występy w rodzimych klubach oraz grę w czeskiej drużynie F.C. Brno. Ostatnio pozostawał bez klubu.
Sporym wzmocnieniem powinien być Jiri Bilek. Ten czeski pomocnik, operujący głównie w środkowej strefie boiska, może pochwalić się mistrzostwem Czech zdobytym w 2006 roku w barwach Slovana Liberec. Później ze zmiennym szczęściem kontynuował karierę w niemieckim Kaiserslautern i to właśnie zza Odry trafił do Lubina.
Paweł Widanow to kolejny zawodnik mający wprowadzić spokój w defensywie Lubinian. Bułgar występował dotychczas w CSKA Sofia z krótkim epizodem w Rapidzie Bukareszt. Widanow na na swoim koncie 4 mecze w reprezentacji Bułgarii.
Słowak Ivan Hodur ma zostać nowym "mózgiem" drużyny. Ten rozgrywający mający na swoim koncie 12 spotkań w kadrze Słowacji, doskonale zna się z Jirim Bilkiem. Obaj występowali w tym samym czasie w klubie z Liberca. Hodur w odróżnieniu od czeskiego kompana, może pochwalić się także koroną mistrzowską wywalczoną ze Slovanem w 2002 roku. Na Dialog Arenę trafił ze słowackiej Nitry.
Kolejnym zawodnikiem przychodzącym z Nitry jest Roman Sloboda. Słowak mogący występować zarówno w ataku jak i na obu flankach, będzie zawodnikiem "Miedziowych" do końca obecnych rozgrywek.
Wcześniej niż się spodziewano do zespołu dołączył Marek Kozioł. Ten 23 letni bramkarz miał się przeprowadzić z Sandecji do Lubina dopiero po sezonie, lecz wobec zawieszenia zawodnika przez klub z Nowego Sącza, Zagłębie zdecydowało się sprowadzić zawodnika już teraz.
Z Zagłębiem pożegnali się:
Michal Hanek, Dominykas Galkevicius, Błażej Telichowski, Janusz Gancarczyk, Damian Dąbrowski, Szymon Kapias
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.