Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Europejskie Puchary » Liga Europy

Liga Europy | 2008-10-02 17:40:28 | Nadesłał: Anna Szłapa | Źrodlo: inf. własna

Remis z Tottenhamem, Wisła żegna się z Pucharem UEFA

Fot.: Dawid Ćmielewski

W spotkaniu rewanżowym Wisła Kraków zremisowała 1:1 z Tottenhamem Hotspur. W pierwszym meczu wygrali goście 2:1, co oznacza, iż Wiślacy pożegnali się z europejskimi pucharami.

Wisła Kraków już w 6. minucie miała okazję do zdobycia bramki, Junior Diaz podaje do Jirsaka, niewiele jednak zabrakło aby ten doszedł do podania. Kilka minut później po zagraniu Campbella piłkę na rzut rożny wybił Brożek. Kolejną okazję na zdobycie bramki Wiślacy mieli dopiero w 29. minucie, jednak Paweł Brożek uderza wprost w bramkarza gości- Gomesa. Kilka minut później w drużynie Wisły zszedł Jirsak, który ucierpiał w jednym ze starć, w jego miejsce pojawił się Łobodziński. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze dominowali na boisku; Łobodziński podaje do Sobolewskiego, jest sam na sam z Gomezem, bramkarz gości poradził sobie z tym strzałem. Chwilę później okazję do strzału mieli Łobodziński, Sobolewski, Brożek oraz Diaz, londyński bramkarz ponownie górą.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy Cleber ratuje swój zespół od straty bramki, wybijając piłkę spod nóg Campbella. W 58. minucie bramkę samobójczą na swoim koncie zapisuje Głowacki, który naciskany przez Campbella, umieścił piłkę w bramce Pawełka. Kilkanaście minut później Tottenham miał kolejną okazję do strzelenia bramki, piłka po strzale Benta mija bramkę Wiślaków. W 83. minucie piłkarze z Krakowa doprowadzili do wyrównania, Diaz podaje do Pawła Brożka, ten lobuje wychodzącego z bramki Gomeza i mamy remis. Do końca spotkania Wiślacy próbowali zagrozić bramce Gomeza, niestety bezskutecznie.

Wisła Kraków - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)

Bramki:
0:1 Arkadiusz Głowacki 58. min (samobójcza)
1:1 Paweł Brożek 83. min

Żółte kartki: Marcin Baszczyński, Cleber (Wisła) oraz Jonathan Woodgate, Luka Modric, Gareth Bale, Didier Zokora, Aaron Lennon (Tottenham)
Sędzia: Alexandru Dan Tudor (Rumunia).
Widzów: 12 000.

Wisła Kraków: Pawełek - Baszczyński, Cleber, Głowacki, Piotr Brożek, Boguski (82. Marcelo), Cantoro (66. Zieńczuk), Sobolewski, Diaz, Jirsak (32. Łobodziński), Paweł Brożek

Tottenham Hotspur: Gomes - Gunter, King, Woodgate, Bale, Lennon (88. Dawson), Zokora, Jenas, Modrić (77. Huddlestone), Campbell (68. O'Hara), Bent

Dodaj do:
Wykop

Komentarze

AnanKofan 215 miesięcy temu

wisła odpłynęła....


Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane