Najnowsze newsy

Żużel » Wywiady

Wywiady | 2014-03-16 19:30:15 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: inf. własna

Adam Strzelec: "Bardzo ładnie zagrało"

Fot.: Danuta Albrecht

Ostrowscy kibice spragnieni żużla w piątkowe popołudnie w końcu mogli poczuć, że sezon zbliża się wielkimi krokami. Miejscowa Ostrovia podejmowała u siebie SPAR Falubaz Zieloną Górę. Goście zwyciężyli 52:38, a jednym z liderów aktualnych Mistrzów Polski był Adam Strzelec.

Zielonogórski junior, piątkowy sparing na pewno może zaliczyć do tych udanych. W czterech startach zgromadził na swoim koncie 11 punktów, przyjeżdżając tylko raz za kolegą z pary. - Muszę przyznać, że dzisiaj wszystko bardzo ładnie zagrało. Jestem z tego zadowolony i nawet nie wiem co powiedzieć (śmiech).- ocenił swój występ Adam

Trener Rafał Dobrucki, po przejściu Patryka Dudka z wieku juniora na seniora, w swoich szeregach ma trzech młodych zawodników, którzy mają realne szanse na jazdę w najlepszej lidzie. Na ten moment jednym z pewniaków wydaje się być Strzelec. Sam zainteresowany jest jednak ostrożny w takich osądach. - Po dzisiejszym sparingu można stwierdzić, że będę miał miejsce w składzie, ale do prawdziwego ekstraligowego ścigania jest jeszcze daleko. Musimy trochę poczekać. Na razie nie chcę wybiegać przed szereg.

Zima to dla każdego żużlowca czas na szlifowanie formy przed zbliżającym się sezonem. Jak ten czas przepracował popularny "Joker"? -Tak jak co roku, byłem na obozach z dobrze znanymi mi ludźmi. Trzymałem się sprawdzonego programu, także jestem odpowiednio przygotowany.- Zawodnik dodaje też, że poza aspektem sportowym, ważne jest również wsparcie osób z "zewnątrz" - Mam pomoc ze strony menedżera i sponsorów, dlatego moja jazda wygląda lepiej niż w poprzednim roku.

Adam w ubiegłym sezonie zdobywał punkty dla Włókniarza Częstochowa. Jak sam podkreśla zmiana otoczenia dała mu bardzo dużo. -Na pewno nauczyłem się organizacji. Zostałem rzucony na głęboką wodę i musiałem wiele rzeczy sam "ogarniać". Trzeba przyznać, że jest to dobra i przydatna szkoła. Moim zdaniem każdemu zawodnikowi przydało by się coś takiego.- stwierdza sympatyczny junior, dodając, że bardzo miło wspomina czas spędzony w Częstochowie.

Oczywiście żużlowcy przed sezonem zakładają sobie różne cele. Nie inaczej jest w przypadku Strzelca. -W drużynie na pewno moim celem jest jazda w meczach ekstraligowych i osiąganie w nich jak najlepszego wyniku. A jeśli chodzi o zawody indywidualne, to z biegiem czasu wszystko się wyjaśni. Na razie się nad tym nie zastanawiam. Będziemy działać na bieżąco.- kończy dwudziestolatek z Winnego Grodu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane