Najnowsze newsy

Żużel » Wywiady

Wywiady | 2013-03-22 20:47:14 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: inf. własna

Mariusz Puszakowski: Chcę być wzmocnieniem dla Rawicza

Fot.: Lech Ćmielewski

Mariusz Puszakowski to niewątpliwie duże wzmocnienie w szeregach Kolejarza Rawicz. Mimo, że beniaminek I ligi skazywany jest na porażkę, wychowanek Apatora Toruń jest optymistą. - Myślę, że niejednemu faworytowi utrzemy nosa - mówi popularny "Puzon".

Do rawickiego zespołu dołączyłeś przed tym sezonem. Jako najlepszy zawodnik II ligi będziesz na pewno dużym wzmocnieniem beniaminka.

Mariusz Puszakowski: - Wszystko zweryfikuje tor. Ja na pewno chcę być wzmocnieniem dla Rawicza i takie są nadzieje związane z moją osobą.

Choć przez wielu ekspertów wasz zespół skazywany jest na porażkę, trener Żyto zapewnia, że "Niedźwiadki" tanio skóry nie sprzedadzą. Chyba miło będzie sprawić niespodziankę niedowiarkom?

- Na papierze rzeczywiście nasz skład nie wygląda imponująco, myślę jednak, że niejednemu faworytowi utrzemy nosa i sprawimy niejedną niespodziankę.

Waszym sporym atutem będzie specyficzny tor, wielu zawodników ma ogromne problemy z płynnym pokonaniem okrążenia. Jak ty oceniasz rawicki owal?

- Rawicki tor mi odpowiada. Zawsze czułem się na nim bardzo dobrze. Sądzę, że będzie tak i w tym sezonie.

Kluczowym elementem w każdym zespole są juniorzy. Wy macie dwóch zawodników, którzy nie mieli okazji rywalizować w lidze. Pewnym jest, że klub będzie posiłkował się tzw. gośćmi. Myślisz, że w tym elemencie macie równe szanse z rywalami?

- Juniorzy są podstawowym elementem drużyny. Zobaczymy jak to u nas wyjdzie. Ja na pewno zrobię wszystko by pomoc chłopakom, a reszta zależy od nich samych i od trenera, który ma na pewno jakąś wizję składu.

W połowie lutego rawicki zespół był na kilkudniowym obozie. Zdążyliście się jakoś zintegrować?

- Był to bardzo udany obóz, trochę krótki, ale przyjemny. Z chłopakami znam się z toru, tak więc integracja udała się dobrze.

Sezon ligowy zbliża się wielkimi krokami. W jaki sposób przebiegały twoje zimowe przygotowania?

- Trenuję sześć razy w tygodniu razem z drużyną z Torunia. Są to różnorodne treningi, takie jak bieganie, gra w hokeja, sala, batuty, basen i spa.

Obecna aura niestety nie pozwala na treningi na torze. Wiadomo już kiedy ewentualnie będziecie kręcić kółka na rawickim owalu?

- Mam nadzieję, że niebawem, jak tylko pozwoli pogoda będziemy mogli wyjechać w Rawiczu. Ja na torze pojawiłem się wcześniej, bo skorzystam z gościnności torunian.


* Rozmawiała Danka Albrecht, przegladligowy.com

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane