Najnowsze newsy

Żużel » Wywiady

Wywiady | 2012-12-17 19:57:38 | Nadesłał: Daria Kawczyńska | Źrodlo: inf. własna

7 pytań do... Norberta Kościucha

Fot.: Lech Ćmielewski

Co o minionym sezonie sądzi Norbert Kościuch? Czy chciałby startować w ekstralidze? Na te i kilka innych pytań odpowiadał nam urodzony w Lesznie zawodnik.

1. Wraz z końcem października przeszedłeś operację zerwanych ścięgien. Jak się czujesz? Kiedy zaczniesz przygotowania do następnego sezonu?
- Czuję się dobrze, bark został naprawiony. Rehabilitacja przebiega zgodnie z planem. Przygotowania zaczynam od połowy grudnia, a całą parą ruszamy z początkiem roku.

2. GTŻ Grudziądz zajął drugie miejsce w pierwszoligowych rozgrywkach, co dawało duże nadzieje na awans do ENEA Ekstraligi. Czego zabrakło drużynie, żeby zrealizować ten cel?
- Myślę, że zabrakło nam szczęścia. Podczas meczów, każdy z nas popełniał o jeden błąd za dużo, co potem miało wpływ na końcowy rezultat. Wielka szkoda, bo każdemu z nas zależało na awansie.

3. Bez wątpienia napsuliście trochę krwi gnieźnianom, którzy musieli się sporo namęczyć, aby po 13 latach znowu zawitać w najwyższej klasie rozgrywkowej... Jak oceniasz szanse beniaminka w sezonie 2013?
- Ciężko powiedzieć, gdyż nie znamy jeszcze pełnego zestawienia drużyn Ekstraligi. Na pewno będzie ciekawie.

4. Co sądzisz o nowym regulaminie, jaki został niedawno uchwalony?
- Czas pokaże czy wprowadzone zmiany przyniosą zamierzony rezultat. Ja mam nadzieję, że tak. Wiadomo, że ilu jest zwolenników, tylu zawsze znajdzie się przeciwników… Ale może w końcu unikniemy sytuacji, kiedy to rok w rok zmieniane były zasady.

5. Miałeś udany sezon. Zamierzasz starować nadal w I Lidze, czy może, jeśli pojawi się ciekawa oferta to przywdziejesz plastron klubu ENEA Ekstraligi?
- Chciałbym startować w Ekstralidze. Mam też kilka ofert z tej ligi. Czas pokaże czy będę tam startował.

6. Nie mogę pominąć tematu ligi angielskiej. Byłeś jednym z najlepiej punktujących zawodników Peterborough Panthers. Na których owalach wolisz się ścigać? Angielskich czy może tych z rodzimego podwórka?
- Oczywiście, że na polskich torach, bo na tych praktycznie się wychowałem. Najwięcej spotkań odjechałem tutaj, aczkolwiek z roku na rok coraz lepiej czuję się na torach angielskich.

7. Niedawno przedłużyłeś kontrakt z PDK Grepl Mseno. Ligę czeską wygrywałeś z tym klubem w latach 2009-2011. Zamierzasz znowu powalczyć o Drużynowe Mistrzostwo Czech? Nawet po meczu z naszymi południowymi sąsiadami na EURO 2012?
- Dobrze się czuję w tej drużynie, więc nie było sensu jej zmieniać. A czy powalczymy o Mistrzostwo Czech? Myślę, że będziemy próbować znów odzyskać miano najlepszej drużyny. A jeśli chodzi o piłkę, to tak, jak w każdym innym sporcie, wygrywa po prostu lepszy.

Dziękuję i życzę powodzenia w sezonie 2013.
-Dziękuję za wywiad. Przy okazji pozdrawiam wszystkich kibiców oraz moich sponsorów, w szczególności firmę Fachowiec.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane