Najnowsze newsy

Żużel » Wywiady

Wywiady | 2012-12-09 11:34:19 | Nadesłał: Daria Kawczyńska | Źrodlo: inf. własna

7 pytań do... Jakuba Jamroga

W sezonie 2012 Jakub Jamróg wraz z Azotami Tauron Tarnów zdobył DMP. Co sądzi na temat swoich indywidualnych wyników i jak zamierza się przygotować do kolejnej walki o najwyższe laury?

1. Drużynowo rok 2012 wręcz obfitował w złote medale. To był sezon – marzenie?

- Tak dokładnie, jeśli chodzi o drużynę to zdobyłem z kolegami wszystko, co było do zdobycia. Lepiej sobie tego wymarzyć nie mogłem.

2. Jak wspominasz ubiegłoroczne zmagania z perspektywy indywidualnej?

- Na pewno z moich wyników nie jestem zadowolony, zabrakło doświadczenia i wkradały się błędy, których musi być jak najmniej w zawodach indywidualnych. Cóż, w przyszłym roku będzie z pewnością tylko lepiej.

3. Miałeś już okazję współpracować ze znakomitymi osobistościami z żużlowego świata. Jakie to uczucie na stawać pod taśmą obok Grega Hancocka?

- Bez wątpienia to coś niezwykłego przybić sobie „piątkę” po wygranym biegu z Gregiem. Jest to dla mnie duże wyróżnienie i spełnienie marzeń. Na zawsze pozostanie mi to w pamięci.

4. Kontuzje, o czym sam się przekonałeś, są nieodłączną częścią czarnego sportu. Ciężko było Ci wrócić na tor po tak poważnym urazie? Jak uporałeś się z tym mentalnie?

- Moje zadanie było dość ułatwione, bo miałem praktycznie aż rok przerwy i do tego przerwę zimową, w której mogłem się cały czas rehabilitować i trenować. Szybko wróciłem do mocnej formy psychicznej i fizycznej.

5. Kolejny rok będzie dla Ciebie pierwszym sezonem w roli seniora. Myślałeś może nad zmianą barw klubowych?

- Jakieś wyjścia awaryjne na pewno są, ale nie zamierzam obniżać sobie poprzeczki tylko dlatego, że jestem seniorem. Poprzeczkę trzeba postawić sobie wyżej i wciąż dawać z siebie wszystko. Wierzę, że sprostam temu zadaniu i będę wartościowym zawodnikiem w Ekstralidze.

6. Jak zamierzasz przepracować zimową przerwę i jak przygotujesz swój sprzęt?

- Przygotowania będą praktycznie takie same jak w ubiegłym roku - parę korekt i parę nowych elementów, czyli, krótko mówiąc, 2 treningi w ciągu dnia: rano indywidualny a wieczorem klubowy. Tak od poniedziałku do soboty, a w niedzielę, jak Pan Bóg nakazał, odpoczynek.

7. Co chciałbyś osiągnąć w przyszłym sezonie?

- Chciałbym powtórzyć z drużyną mistrzostwo Polski, a indywidualny plan minimum to awansowanie do finału IMP.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane