Najnowsze newsy

Żużel » Wywiady

Wywiady | 2012-12-02 14:49:07 | Nadesłał: Daria Kawczyńska | Źrodlo: inf. własna

7 pytań do... braci Pulczyńskich

Kolejna odsłona cyklu "7 pytań do...", to tym razem wywiad z braćmi Pulczyńskimi. Jak podsumowują sezon 2012 w swoim wykonaniu? Co sądzą o speedway'u?

1. Co możecie powiedzieć na temat swojej postawy w ubiegłym sezonie?

EMIL: W lidze od połowy sezonu nie zawodziłem u siebie na torze. Przywoziłem dużo punktów. Gorzej było na wyjazdach. Myślę, że spowodowane było to brakiem objeżdżenia na innych, trudniejszych nawierzchniach. Mam nadzieję, że to się zmieni w przyszłym sezonie. Jeśli chodzi o zawody indywidualne, to jeszcze nic nie osiągnąłem w wieku juniorskim. Obym zdobył jakiś medal w tym ostatnim roku.
KAMIL: - Od połowy sezonu zacząłem naprawdę dobrze punktować w lidze zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Z postawy w Ekstralidze jestem w miarę zadowolony. Dużo gorzej było w zawodach młodzieżowych. Cieszyć się mogę się jedynie z czwartego miejsca w finale Srebrnego Kasku.

2. Jak oceniacie atmosferę panującą w Unibaxie Toruń w trakcie minionego sezonu?
EMIL: Atmosfera w drużynie była różna. Są zawodnicy w naszym zespole, którzy jeżdżą drużynowo i chcą pomagać, ale są też tacy, którzy jeżdżą indywidualnie, co pogarsza atmosferę.
KAMIL: W trakcie minionego sezonu miałem okazję jeździć w parze z Chrisem Holderem. Nie mogę narzekać na naszą współpracę na torze.

3. Przed sezonem bralibyście w ciemno brązowy medal DMP czy jednak liczyliście na lepszy wynik? Myślicie jeszcze o tym rezultacie?

KAMIL: Brązowy medal jest dla nas wielkim i niewielkim sukcesem. Przed sezonem liczyliśmy na wyższe miejsce, ale w rundzie zasadniczej wyniki nie były zadowalające. Mimo wszystko cieszymy się z brązowego medalu.
EMIL: O brązowym medalu DMP z sezonu 2012 już dawno zapomniałem i teraz liczy się tylko to, co się wydarzy w przyszłości. Skupiam się już na przyszłym sezonie.

4. Co sądzicie o regulaminowych zmianach, w wyniku których z ENEA Ekstraligą w przyszłym roku pożegnają się aż trzy zespoły? Zaczęliście już przygotowania do kolejnej walki w Drużynowych Mistrzostwach Polski?

EMIL: Na pewno w przyszłym sezonie będzie ciekawe i bardzo ciasno w tabeli. Trzy zespoły spadają... Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej niedobrze. Trzeba po prostu jechać, walczyć o każdy punkt i wygrywać.
KAMIL: Przygotowania jak zwykle zaczęliśmy wspólnie 1 grudnia, bo wcześniej nie ma sensu. Jeśli chodzi o przygotowania fizyczne, nie ma jeszcze skonstruowanego planu na okres przed sezonem 2013.

5. Pomagacie sobie czy może częściej rywalizujecie o to, który będzie lepszy? Jakieś wspólne cele na najbliższy rok?

EMIL: Wiadomo, że zawsze rywalizujemy o to, który z nas będzie lepszy, ale jest to zdrowa rywalizacja, która podnosi nasze umiejętności i motywuje do dalszej pracy.
KAMIL: Najważniejsze, żeby przejeździć cały sezon bez kontuzji i cieszyć się jazdą w każdym wyścigu.

6. Największe żużlowe marzenie? Może widzicie siebie w przyszłym roku na podium IMŚJ?

EMIL: Myślę, że stać mnie na start w finałach tych rozgrywek. A czy na podium? Wszystko zależy od tego, w jakiej formie będę. Mam nadzieję, że w jeszcze lepszej niż w tym minionym sezonie.
KAMIL: Chciałbym kiedyś móc jeździć w Grand Prix i zdobywać medale we wszystkich możliwych zawodach.

7. Za co kochacie czarny sport?

EMIL: Za możliwość jazdy na motocyklu i rywalizacji, bo od dziecka interesowałem się motoryzacją.
KAMIL: Na pewno za adrenalinę, która towarzyszy ściganiu się i rywalizacji na żużlu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane