Najnowsze newsy

Żużel » Turnieje

Turnieje | 2016-02-14 18:12:34 | Nadesłał: Dominika Albrecht | Źrodlo: polskizuzel.pl

Finał Ligi Światowej w Berlinie

Fot.: Lech Ćmielewski

Finał World Speedway League 23 kwietnia w Berlinie. Zawody zostaną zorganizowane na torze Wolfslake. Początkowo zastanawiano się nad zorganizowaniem finału na Wyspach. W rachubę wchodziły King’s Lynn, Leicester i Glasgow. Ostatecznie zwyciężyła opcja niemiecka, bo zawodnikom, którzy pojadą w WSL łatwiej będzie dostać się na zawody ligowe. Poza tym w Niemczech jest ciśnienie na dobry żużel i duże nazwiska. Rok temu, na imprezę, w której jechał Nicki Pedersen przyszło 4000 widzów.

Tor w Wolfslake ma bardzo fajną nawierzchnię, ogólnie jest dobry do ścigania. W tym roku tamtejsi działacze zbudowali ciekawy zespół z Emilem Sajfutdinowem, Piotrem Protasiewiczem i Grzegorzem Walaskiem.

Finał WSL w Wolflaske rozpocznie się o 15.30 (trening o 9.30). Wezmą w nim udział: Fogo Unia Leszno, Belle Vue Aces, Elit Vetlanda oraz duńskie Munkebo. Na trybunach można się spodziewać kompletu, czyli około 5000 kibiców. Atrakcją będzie z pewnością występ Taia Woffindena w Vetlandzie. Jako mistrz świata chyba jeszcze w Niemczech nie jechał.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane