Najnowsze newsy

Żużel » Turnieje

Turnieje | 2015-09-01 18:19:33 | Nadesłał: Dominika Albrecht | Źrodlo: speedwayeuro.com

Trzech muszkieterów - Nicki Pedersen

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Speedway European Championships i strata dziewięciu punktów do prowadzącego Emila Sajfutdinowa. Tak obecnie wygląda sytuacja Nickiego Pedersena, który marzenia o złotym medalu będzie musiał najprawdopodobniej odłożyć na przyszły rok.

Inauguracja tegorocznych zmagań o mistrzostwo Europy zaczęła się dla Duńczyka idealnie. Zwycięstwo w Toruniu z niepokonanym do tamtej pory Emilem Sajfutdinowem sprawiła, że po zawodach na MotoArenie, „Power” tracił do Rosjanina jeden punkt. Zaciętą walkę obaj panowie stoczyli również w niemieckim Landshut.

W Bawarii, Nicki Pedersen na początku był nie do zatrzymania, jednak ze względu na słabszą końcówkę, musiał przebijać się do finału z biegu barażowego. W wielkim finale, tuż po starcie zczepił się motocyklem z Tomaszem Gollobem i upadł na tor. Z powtórki wykluczony został Polak, a więc było pewne, że Pedersen zakończy drugi raz z rzędu turniej SEC na podium. W finale uległ tylko liderowi cyklu i po dwóch rundach jego strata do Rosjanina wynosiła tylko dwa oczka.

W Kumli Pedersen zbierał same „dwójki”. W pięciu biegach rundy zasadniczej wywalczył 10 punktów. W biegu finałowym dojechał do mety na ostatniej pozycji, jednak arbiter zawodów postanowił wykluczyć jadącego przed Duńczykiem, Antonio Lindbaecka za przekroczenie dwoma kołami linii toru. Tym samym, trochę szczęśliwie Pedersen znów stanął na podium.

Przed nami ostatnie zawody, 19 września w Ostrowie Wielkopolskim żużlowcy powalczą o ostatnie punkty w tym sezonie w cyklu SEC. Tego nie można przegapić.

Bilety do nabycia za pośrednictwem serwisu www.ebilet.pl, w salonach Empik oraz w biurze klubu ŻKS Ostrovia.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane