Najnowsze newsy

Żużel » Turnieje

Turnieje | 2015-07-15 20:37:09 | Nadesłał: Dominika Albrecht | Źrodlo: polskizuzel.pl

Pieszczek wybrańcem Cieślaka

Fot.: Lech Ćmielewski

Powoli odkrywane są karty ze składami zawodników, którzy 1 sierpnia zmierzą się w Gdańsku w meczu Polska-Byłe Gwiazdy Wybrzeża. I choć śmiało pierwszy z bohaterów mógłby zostać zawodnikiem Gwiazd Wybrzeża, to zasili on reprezentację naszego kraju. Krystian Pieszczek, wychowanek „Wybrzeża”, aktualnie zawodnik SPAR Falubaz Zielona Góra, to czołowy polski junior, nic dziwnego, że zyskał zaufanie trenera kadry Marka Cieślaka.

Krystian jest podekscytowany takim wyróżnieniem – Bardzo się cieszę, jeszcze nigdy nie jeździłem w meczu reprezentacji seniorów. Szczególnie dumny jestem z faktu, że pokażę się na torze, na którym się wychowałem. Poza tym będę miał okazję poznać Marvyna Coxa, oczywiście kto jeździ w Wybrzeżu, zna historię tego klubu i wie, jakiej klasy to był zawodnik. Cieszę się, że będę mógł uściskać jego dłoń i zamienić kilka zdań.

Nie bez znaczenia jest fakt, że z Orzełkiem na piersi Krystian pojedzie przed własną publicznością. W związku ze spadkiem drużyny znad Bałtyku do niższej ligi, Krystian zmuszony był opuścić macierzysty klub, na rzecz ekstraligowego pracodawcy – Impreza rangi Polish Speedway Battle, to będzie na pewno krok do odbudowania żużla w Gdańsku. Będzie mi niezmiernie miło pokazać się ponownie, przed własnymi kibicami i pojechać dla nich jak najlepiej potrafię – dodaje trzeci junior w Polsce.

Krystian Pieszczek urodził się 23 września 1995 roku. Ma na koncie już sporo sukcesów, przede wszystkim w kategorii juniorów. W kraju dwukrotnie, w latach 2012-2013 wywalczył „Brązowy Kask”, był także drugi w „Brązowym Kasku” oraz w „Srebrnym Kasku” w sezonie 2014. W niedzielę został także II wicemistrzem Polski w tej kategorii wiekowej. W roku 2013 był także brązowym medalistą MDMP i MMPPK. Sukcesami, które sprawiły mu jednak zapewne najwięcej radości, były te odniesione z kolegami z reprezentacji narodowej. W latach 2013-1014 był w zespole biało-czerwonych, który wygrywał Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Gdańszczanin coraz śmielej poczyna sobie także wśród seniorów, czego dowodem są dobre występy w ekstralidze, ale także udział w finałach IMP seniorów.

- Zapraszam wszystkich serdecznie na Polish Speedway Battle w Gdańsku. Na pewno będzie świetne ściganie, jak to ma zawsze miejsce na gdańskim owalu. Już mogę powiedzieć, że walka będzie zacięta, a rywal wymagający. Polecam śledzić na bieżąco informacje dotyczące składu obu drużyn, bo zapowiada się ciekawie, do zobaczenia – kończy Krystian.

W sprzedaży są już bilety na na mecz Polska-Byłe Gwiazdy Wybrzeża w Gdańsku. Bilet normalny kosztuje 29 złotych, ulgowy (młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 lat, emeryci ) 25 złotych, dzieci do lat 6 mają wstęp wolny. Bilety są do nabycia na www.kupbilet.pl oraz w salonach sieci Empik oraz STS. W Gdańsku bilety można kupić w sklepach firmy kibicfanshop.pl przy ul. Marynarki Polskiej 98 oraz w Galerii Handlowej Bałtycka, ul.Grunwaldzka 141 (poziom -1) oraz w CH Riwiera ul. Kazimierza Górskiego 2 (poziom 0) w Gdyni.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane