Najnowsze newsy

Żużel » Speedway Grand Prix

Speedway Grand Prix | 2015-02-26 20:05:51 | Nadesłał: Dominika Albrecht | Źrodlo: sgpnarodowy.pl

Tor na Narodowym od "Celtyckiego Wojownika"

154 ciężarówki wiozące 3.700 ton materiałów potrzebnych do budowy toru żużlowego na Stadionie Narodowym, właśnie dotarły do Warszawy. Nawierzchnia toru, który zostanie ułożony specjalnie na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland, znajduje się już w halach FSO na Żeraniu. Trafiła tam z Anglii, statkiem o wdzięcznej nazwie – „Celtycki Wojownik”.

Okręt dopłynął do portu w Gdańsku dokładnie 24 lutego, po trzech dniach rejsu od wybrzeży Anglii. Materiał do budowy toru, taki sam, jak ten wykorzystywany przy organizacji największych imprez żużlowych w Sztokholmie, Cardiff czy Kopenhadze, został przetransportowany z angielskiego King`s Lynn. W Gdańsku materiał załadowano na ciężarówki. Te pokonały dystans z Gdańska do Warszawy, a dokładnie wczoraj nawierzchnia w całości znalazła się w magazynie. Duńska firma Speed Sport Ole Olsena na tydzień przed zawodami rozpocznie układanie toru na Stadionie Narodowym. Procedura i technologia są ściśle tajne. – Wypracowaliśmy pewne metody, które sprawdzają się i niech one pozostaną naszą słodką tajemnicą – mówi Torben Olsen, syn Ole Olsena, wielokrotnego mistrza świata na żużlu, który teraz zajmuje się m.in. układaniem torów na obiektach żużlowych.

Tor na Stadionie Narodowym będzie mierzył dokładnie 271 metrów i 93 centymetry. Jego szerokość na prostych to 10 metrów, a na łukach 14 metrów. Długość toru przy tzw. krawężniku, a więc w jego części wewnętrznej to 265 metrów. Z kolei długość przy bandzie to 344 metry. Zgodnie z wymogami FIM (Międzynarodowa Federacja Motocyklowa) tor obiegać będzie pneumatyczna banda. Po zakończonym turnieju tor zostanie rozebrany, a nawierzchnia trafi ponownie do hal na Żeraniu, aby czekać na sezon 2016. Kontrakt na organizację Grand Prix na Stadionie Narodowym podpisano na 3 lata. Po tym czasie materiał przejdzie na własność PZM.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane