Najnowsze newsy

Żużel » Ligi polskie » Speedway Ekstraliga

Speedway Ekstraliga | 2015-10-06 21:32:23 | Nadesłał: Dominika Albrecht | Źrodlo: speedwayekstraliga.pl

Gala PGE Ekstraligi 2015 - uroczyste podsumowanie sezonu żużlowego

Znamy już najlepsze drużyny sezonu 2015. Czas podsumować rozgrywki i przyznać wyróżnienia indywidualne bohaterom ligowej rywalizacji. 12 października w Warszawie odbędzie się Gala PGE Ekstraligi wieńcząca sezon żużlowy.

Poznamy na niej laureatów nagród – Szczakieli – w ośmiu kategoriach. W jednej wybór ważyć będzie się do ostatniej chwili a dokonają go kibice, głosując na „Rajdera Sezonu 2015”. Transmisja Gali w najbliższy poniedziałek o godz. 20:00 w nSport+.

W pięciu spośród ośmiu kategorii, w których przyznane zostaną wyróżnienia na podsumowującej sezon żużlowy uroczystej Gali PGE Ekstraligi, wybór należał do zawodników, trenerów, menedżerów i prezesów klubów. To oni – w specjalnych, tajnych i anonimowych ankietach – decydowali, kto zostanie najlepszym polskim zawodnikiem, najlepszym zawodnikiem zagranicznym, najlepszym juniorem, najlepszym trenerem (menedżerem) oraz debiutantem sezonu 2015 w PGE Ekstralidze. Ich wybory zostaną ogłoszone 12 października.

Rywalizacja była ostra i bardzo wyrównana. Po raz pierwszy w historii polskiego żużla oddaliśmy decyzje w ręce zawodników, trenerów, menedżerów i prezesów klubów. Wspólnie z nc+ uznaliśmy, iż będzie to zupełnie coś nowego. Sam osobiście nie mogę się już doczekać wyników tego głosowania! – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

Nominacje – poza kategorią „Debiut Sezonu” – zostały dokonane na podstawie klasyfikacji zawodników według średnich biegopunktowych za minione rozgrywki. W kategorii „Najlepszy trener / menedżer” nie można było głosować na przedstawiciela swojej drużyny.

Jedna z nagród trafi w ręce zawodnika wybranego przez kibiców „Rajderem Sezonu”. Przez cały sezon fani czarnego sportu mogli w trakcie meczów oraz na zakończenie kolejek wskazywać swoich faworytów. Głosowali także na najlepszego zawodnika danego miesiąca. Teraz zdecydują, kto powinien dostać pamiątkową statuetkę dla bohatera sezonu. W stawce finałowej znaleźli się „Rajderzy Miesiąca”: kwietnia (Martin Vaculik – Unia Tarnów), maja i czerwca (Piotr Pawlicki – FOGO Unia Leszno) lipca, sierpnia i września (Janusz Kołodziej – Unia Tarnów) oraz zawodnik, któremu kibice przyznali w osobnym głosowaniu dziką kartę (Bartosz Zmarzlik – MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów). Decydujące głosowanie prowadzone jest na stronie internetowej: www.nsportplus.pl i zostanie zakończone dopiero w trakcie poniedziałkowej Gali.

W tej kategorii decyzja należy do naszych wyjątkowych ekspertów, czyli kibiców. Przez cały sezon akcja była w ich rękach i w ostatnim wyścigu również ich głos zdecyduje, kto otrzyma to specjalne wyróżnienie dla Rajdera Sezonu – mówi Marcin Majewski, szef działu speedwaya redakcji sportowej nc+.

Podczas Gali wyróżniony zostanie także „Wyścig Sezonu” PGE Ekstraligi, a więc najciekawszy bieg, który w minionych rozgrywkach rozgrzał do czerwoności oglądających go kibiców. W ósmej kategorii, w której przyznany zostanie „Złoty Szczakiel”, przewidziana jest specjalna niespodzianka.

Podczas Gali PGE Ekstraligi we wszystkich kategoriach wręczane będą specjalne statuetki – Szczakiele. To forma uhonorowania polskiego indywidualnego mistrza świata na żużlu z 1973 roku – Jerzego Szczakiela, który będzie gościł na uroczystości osobiście.

Gala PGE Ekstraligi będzie transmitowana w poniedziałek, 12 października od godz. 20.00 na antenie nSport+.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane