Najnowsze newsy

Żużel » Ligi polskie » Speedway Ekstraliga

Speedway Ekstraliga | 2015-09-21 23:48:16 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: speedwayekstraliga.pl

Finał PGE Ekstraligi z rekordem oglądalności w NC+

W niedzielę odbyły się pierwsze mecze rundy finałowej PGE Ekstraligi. Zmagania o mistrzostwo Polski pomiędzy Betard Spartą Wrocław a FOGO Unią Leszno osiągnęły najwyższy wynik oglądalności w historii transmisji najlepszej żużlowej ligi świata na platformie nc+.

Rywalizację o mistrzostwo Polski zobaczyło w nSport+ blisko 260 tysięcy kibiców. Także spotkanie o 3. miejsce pomiędzy KS Toruń a Unią Tarnów uzyskało rezultat blisko 200 tysięcy widzów.

Pierwszy mecz wielkiego finału PGE Ekstraligi zakończył się efektownym zwycięstwem FOGO Unii Leszno 49:41 i sprawia, że to drużyna z Wielkopolski jest o krok od pierwszego od 2010 roku mistrzostwa Polski. Równie imponujący jest wynik oglądalności jaki osiągnęło to spotkanie na antenie nSport+. Średnia widownia na poziomie 259 tysięcy* to rekord w historii transmisji zmagań najlepszej żużlowej ligi świata w kanałach nc+.

Także spotkanie o 3. miejsce, w którym w niedzielę spotkały się KS Toruń i Unia Tarnów (wynik 40:50) zyskało dużą widownię sięgającą 196 tysięcy kibiców*. Magazyn PGE Ekstraligi przyciągnął przed telewizory ponad 60 tys. widzów. Łączna oglądalność wszystkich niedzielnych wydarzeń żużlowych na antenie nSport+ wyniosła 648 tys. widzów.**

– Nie tak dawno, w kwietniu, cieszyliśmy się z dobrego wejścia w nowy sezon PGE Ekstraligi. Wówczas, podczas inauguracyjnej transmisji było z nami blisko 200 tysięcy kibiców. Uznaliśmy to za dobry prognostyk. Przebieg sezonu pokazał, że były to oczekiwania w pełni uzasadnione. Przez ostatnich 5 miesięcy widzowie licznie śledzili pasjonującą rywalizację przed ekranami kanałów nc+. Wielki finał okazał się kumulacją emocji, które towarzyszyły nam w tym czasie. Dziękujemy sympatykom żużla, że są z nami i doceniają sposób w jaki pokazujemy speedway na naszych antenach. Pamiętajmy jednak, że rozgrywki trwają! Mam nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie już w najbliższą niedzielę podczas rewanżowej rywalizacji, która wyłoni nowego mistrza Polski! Zapraszam także na równie efektowną rywalizację w cyklu SGP – mówi Michał Jarocki, dyrektor ds. sportu nc+.

Wielki finisz sezonu PGE Ekstraligi już w najbliższą niedzielę. O 16:30 w nSport+ rozpocznie się walka o trzecie miejsce. Broniąca dziesięciopunktowej zaliczki z pierwszego spotkania Unia Tarnów podejmie KS Toruń. Na 18:30 zaplanowany jest początek transmisji z decydującej o losach mistrzostwa Polski konfrontacji FOGO Unii Leszno z Betard Spartą Wrocław. Gospodarze mają po pierwszym starciu 8 punktów przewagi.

Na antenie nSport+ transmitowane były mecze każdej z kolejek sezonu 2015. Platforma nc+ posiada wyłączne prawa do transmisji polskiej ligi żużlowej do 2018 roku. Na ofertę nc+ dla fanów speedwaya składa się również cykl SGP oraz SWC. Najbliższa relacja – z turnieju o Grand Prix Skandynawii – w najbliższą sobotę o 18:40 w CANAL+.

*dane na podstawie: Nielsen Audience Measurement

**zasięg skumulowany (coverage) – oglądalność przynajmniej 1 minuty dowolnego z wydarzeń żużlowych

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane