Najnowsze newsy

Żużel » Ligi polskie » 2. liga

2. liga | 2016-11-15 23:17:15 | Nadesłał: Magdalena Ćmielewska | Źrodlo: inf. prasowa

PSŻ Poznań skompletował skład na sezon 2017

PSŻ Poznań wraca do gry po sześcioletniej przerwie jazdy w lidze. Wczoraj zakończyło się okno transferowe i klub ze stolicy Wielkopolski może mówić o wielkim sukcesie, gdyż oficjalnie skompletował skład zawodników, którzy będą walczyć o najwyższe zdobycze punktowe w 2 Polskiej Lidze Żużlowej.

Drużynę do boju poprowadzi debiutujący w roli trenera Tomasz Bajerski. Jego doświadczenie na torze żużlowym ma przyczynić się do rozwoju młodych perspektywicznych podopiecznych, a zmysł wytrenowany podczas komentowania meczów żużlowych, do podejmowania słusznej taktyki.

Forma zawodników zdecyduje o roli lidera, lecz już teraz śmiało można w niej stawiać Polaków Daniela Pytela czy Mateusza Borowicza. W drużynie nie zabraknie,miejmy nadzieję, sporej niespodzianki w osobie Adama Strzelca, który niemal po rocznej przerwie, na torze w Poznaniu będzie szukał formy sprzed lat. W roli polskich seniorów PSŻ zaprezentują się także Łukasz Przedpełski i Marcel Kajzer, dla których furtka do składu będzie otwarta w tym samym stopniu, jak dla zawodników zagranicznych. Poznań postawił na młodych Duńczyków, którzy szlifują swój talent w reprezentacji Danii pod okiem samego legendarnego Hansa Nielsena. Mowa o Frederiku Jacobsenie i Kasprze Lykke Nielsenie, dla których jazda w PLŻ2 będzie furtką do przyszłości na polskich owalach. Wśród zawodników zagranicznych w barwach żółto-czarnych swój talent będzie mógł udowodnić Rosjanin Władimir Borodulin. W klubie z Poznania nie zabraknie także niemieckiej precyzji, którą miejmy nadzieję kibice zobaczą w formie Stevena Mauera. Włodarze klubu z miasta nad Wartą postanowili parafować dwa kontrakty warszawskie z Polakiem Wojciechem Lisieckim oraz Niemcem Dominikiem Moser.

Skład PSŻ Poznań na sezon 2017

Trener
Tomasz Bajerski

Zawodnicy
Mateusz Borowicz
Daniel Pytel
Adam Strzelec
Łukasz Przedpełski
Władimir Borodulin
Frederik Jakobsen
Marcel Kajzer
Steven Mauer
Kasper Lykke Nielsen

Kontrakty warszawskie (bez aneksu finansowego)
Dominik Moser
Wojciech Lisiecki

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane