Najnowsze newsy

Żużel » Ligi polskie » 1. liga

1. liga | 2016-10-26 12:06:15 | Nadesłał: Daniel Koniński | Źrodlo: wybrzezegdansk.pl

Mirosław Kowalik nowym trenerem Wybrzeża

Mirosław Kowalik będzie nowym trenerem drużyny Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - poinformował oficjalny serwis klubu. Umowa z byłym zawodnikiem klubów z Torunia i Bydgoszczy oraz trenerem zespołów PSŻ Poznań, Start Gniezno oraz Unibax Toruń zacznie obowiązywać od 1 listopada. Umowa została zawarta na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata.

Zarząd GKŻ Wybrzeże od zakończenia sezonu i rozstania z Grzegorzem Dzikowskim prowadził dość intensywne poszukiwania nowego trenera. W gronie kandydatów znaleźli się między innymi Piotr Baron i Rafał Dobrucki. Z trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski zostały ustalone już praktycznie wszystkie szczegóły, jednak finalnie mieszkający w Lesznie trener wybrał ofertę ze znacznie bliżej położonego Wrocławia.

Ostatecznie wybór Zarządu Klubu padł na pozostającego od 2014 roku bez pracy trenerskiej Mirosława Kowalika. Znany z bardzo dobrej pracy z młodzieżą szkoleniowiec szybko przekonał do siebie Prezesa Zarządu GKŻ Wybrzeże. – Szukaliśmy młodego trenera z pasją. W rozmowie z Mirosławem Kowalikiem wyczuliśmy zapał na który liczyliśmy. Jesteśmy w pełni zgodni co do systemu przygotowań zimowych czy też podejścia żużlowców do pracy. Do zawarcia umowy wystarczyło nam jedno spotkanie. Jestem przekonany, że dokonaliśmy słusznego wyboru – powiedział Tadeusz Zdunek.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane