Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2020-07-08 20:49:16 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Karol Kłos: Liga będzie mocna i ciekawa

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

wałoby to pewne sprawy – stwierdził Karol Kłos, środkowy reprezentacji Polski i PGE Skry Bełchatów, który opowiada o kończącym się już zgrupowaniu kadry w Spale i zbliżających się rozgrywkach ligowych.

Drugie zgrupowanie w Spale rozpoczęliście od nietypowego zadania – układania planu treningowego. Jak zareagowaliście na ten pomysł Vitala Heynena?

Karol Kłos
: - Pomyśleliśmy po co nam jest potrzebny trener? (śmiech) Dość szybko jednak się ogarnęliśmy i ułożyliśmy ten plan w kilkanaście minut.

Podobno sztab trenerski nie może w nim nic zmieniać.

- Rzeczywiście tak. Trener chyba wziął sobie za punkt honoru, żeby nic nie skreślać w tym planie. Stwierdził, że jest bardzo w porządku i bardzo mu się podoba. Ewentualnie tylko my możemy dopisać jakieś indywidualne treningi jeżeli mamy takie życzenie.

Ale czym taki plan różni się od zwykłego planu treningowego ustalonego przez trenera? No bo mieliście tutaj pole do popisu i inwencji.

- Mieliśmy pole do popisu, ale też mieliśmy puzzle, które musieliśmy poskładać. Były literki, które oznaczały odpowiednie treningi, czy wspólne zajęcia i musieliśmy się nimi posługiwać, więc to też nie było tak, że coś sobie sami z głowy wymyśliliśmy i stwierdziliśmy, że będziemy grać na przykład w piłkę nożną, bo to nie o to w tym chodzi. Myślę, że nasz plan stosunkowo dużo się nie różni od planu, który ustalał Vital.

Wróciliście do Spały po dwutygodniowej przerwie w treningach. Szkoleniowiec wspominał, że te pierwsze zajęcia miały być lekkie, sprawdzające w jakiej jesteście formie po tej przerwie. Jak sami oceniliście swoją dyspozycję?

- Sami wrzuciliśmy się na minę, bo chcieliśmy pograć w plażówkę i dwa dni z rzędu to robiliśmy. Zagraliśmy dwa turnieje i one naprawdę dały nam w kość, ale była dobra zabawa i dla nas to było coś innego – nie tylko hala, ale też zajęcia pod gołym niebem, zwłaszcza, że pogoda dopisała. Było sporo zabawy i uśmiechu.

więcej na: plusliga.pl
Źródło: plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane