Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2020-06-01 21:46:57 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

#WracamyDoGry - Przyjechali do Spały w doskonałych humorach:

Fot.: Anna Jabłczyk

Wszyscy przybyli o czasie i byli w dokonałych humorach. Każdy z kadrowiczów mocno zatęsknił za siatkówką, treningami i grą. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale pod wodzą trenera Vitala Heynena rozpoczęło się zgrupowanie kadry siatkarzy.

- Cieszę się bardzo, że tutaj jestem. Jestem gotów do najcięższej pracy. Odpocząłem. Ostatnie tygodnie spędziłem z rodziną. Stęskniłem się za chłopakami. Brakuje mi też treningów - mówił Wilfredo Leon.

W OPO COS Spała zameldowali się również członkowie sztabu szkoleniowego. Michał Mieszko Gogol, asystent trenera Vitala Heynena, przypomniał, że obecne zgrupowanie organizowane jest również z myślą o przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Rozgrywki PlusLigi sezonu 2020/21 zakończą się już w połowie kwietnia. - Dzięki temu reprezentacja będzie miała więcej czasu na przygotowanie się. Musimy jednak wcześniej poznać kalendarze CEV i FIVB. Zobaczymy, jak to wszystko będzie się miało do przyszłorocznych mistrzostw Europy i Ligi Narodów. Na pewno więcej czasu oznacza to, że więcej można zaplanować - powiedział Michał Mieszko Gogol.

Dziewiętnastu siatkarzy plus sztab przeszło badania wymazowe. Wyniki będą znane we wtorek rano. Do tego czasu wszyscy będą w izolacji. Nad spawami medycznymi czuwa dr Jan Sokal.

- Wszyscy zostali poddani testom wymazowym na obecność wirusa covid-19 - powiedział Jan Sokal. - Zgodnie z zaleceniami wszyscy do otrzymania wyników pozostaną w izolacji. Posiłki będą podawane do pokojów. Po otrzymaniu wyników, mam nadzieję negatywnych ustalimy plan podczas spotkań sztabu i sztabu z zawodnikami.

Zgrupowanie zakończy się 13 czerwca. Szczegóły pracy w Spale będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane