Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2020-05-18 18:46:44 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Mateusz Bieniek: Cieszę się, że spotkamy się w Spale

Fot.: Anna Jabłczyk

Mateusz Bieniek, nowy środkowy PGE Skry Bełchatów, znalazł się w gronie 19 zawodników, którzy pojadą na zgrupowanie reprezentacji Polski do Spały, które na obiektach COS OPO rozpocznie się 1 czerwca i zakończy 13 czerwca.

Siatkarz bełchatowskiego klubu cieszy się, że będzie miał okazję wreszcie wejść do hali i potrenować z kolegami z kadry. - Nie ukrywam, że stęskniłem się za siatkówką i fajnie będzie się poruszać - powiedział Mateusz Bieniek. - Mam nadzieję, że to nam pomoże, bo nie będzie aż tak długiej rozłąki, czyli tak, jak mówił trener Vital Heynen: unikniemy 20-miesięcznej przerwy między kadrą w sezonie 2019 a igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

PGE Skra ma zaplanowany początek przygotowań do nowego sezonu PlusLigi w połowie czerwca. - Takie zgrupowanie może nam pomóc też przed przygotowaniami w klubach, bo trochę się poruszamy, poświęcimy czasu na odbudowę formy, chyba tak naprawdę od nowa, bo przerwa była dość długa - zwraca uwagę Bieniek. - Jeszcze raz podkreślę: cieszę się, że będziemy mogli się spotkać w Spale i razem potrenować.

Do kadry został powołany również dwukrotny mistrz świata Fabian Drzyzga, który w poprzednim sezonie grał w Lokomotiwie Nowosybirsk i z tym zespołem zdobył mistrzostwo Rosji. Jego kolejnym klubem będzie Asseco Resovia Rzeszów, która buduje ciekawy zespół. - Przychodzą teraz trenerzy Alberto Giuliani i Alfredo Martilotti oraz przyjmujący Klemen Cebulj, którzy współpracują ze sobą w reprezentacji Słowenii. Znają się dobrze i na pewno będzie im dzięki temu łatwiej się odnaleźć w Polsce. Myślę, że będzie to z korzyścią dla nich, jak i dla klubu - powiedział Fabian Drzyzga, cytiwany na stronie polsatsport.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane