Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-05-26 00:41:15 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Damian Wojtaszek: Skupiamy się na Lidze Narodów

Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski wygrała 3:0 (25:14, 25:20, 25:16) z Niemcami w towarzyskim meczu w Arenie Gliwice. W dodatkowej partii gospodarze ulegli 28:30. Była to bardzo udana inauguracja sezonu kadrowego 2019. - Teraz skupiamy się na Lidze Narodów - powiedział Damian Wojtaszek, libero biało-czerwonych.

W pierwszym meczu reprezentacyjnym biało-czerwoni przed własną publicznością pokonali drużynę Niemiec 3:1. Było to spotkanie towarzyskie, więc trener Vital Heynen mógł sobie pozwolić na rotacje w składzie.

- Mamy szeroki skład. Każdy z nas dostanie szansę na pokazanie się i grę. Okres przygotowawczy nie był szczególnie długi, ale teraz każdy skupia się na Lidze Narodów. Trener cały czas nam powtarza, że gramy po to, aby wygrywać. Są mecze mniej i bardziej ważne, ale cel zawsze jest taki sam - czyli wygrana - powiedział Damian Wojtaszek.

I dodał: - Okres przygotowawczy był intensywny. Trenowaliśmy trzy razy dziennie po półtorej godziny. Rzadko się to zdarza, ale przy tylu zawodnikach musieliśmy to jakoś ułożyć, by to wszystko miało ręce i nogi przy ograniczonej pojemności hali. Nie czujemy się zmęczeni, zakończyliśmy już okres sezonu klubowego, więc każdy miał chwilę czasu na odpoczynek. Warto dodać, że będziemy mieli czas na regenerację i złapanie sił przed kwalifikacjami olimpijskimi.

W niedzielę Polacy i Niemcy rozegrają drugi sparing, który będzie zamknięty dla kibiców. Z kolei w piątek mistrzowie świata w katowickim Spodku zainaugurują Siatkarską Ligę Narodów. W dniach 31.05-2.06 zagrają odpowiednio z Australią, Stanami Zjednoczonymi i Brazylią.

- Teraz przed nami pierwszy turniej Ligi Narodów. W pierwszym tygodniu przewidziani są do gry mistrzowie świata, a potem część z nas rozjeżdża się na wakacje. Dreszczyku emocji nie czuję, co najwyżej taką przyjemną mobilizację, bo gra dla reprezentacji to zawsze zaszczyt i taki deser po całym sezonie. Na to się czeka - zakończył libero reprezentacji Polski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane