Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Świata

Puchar Świata | 2019-10-13 17:12:18 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Michał Kubiak: To spotkanie mogło podobać się kibicom

Fot.: Anna Jabłczyk

Polska po zaciętym, pięciosetowym boju przegrała z Brazylią 2:3 w dziewiątym meczu Pucharu Świata w Hiroszimie. - Myślę, że to spotkanie mogło podobać się kibicom. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyniku - powiedział Michał Kubiak, kapitan biało-czerwonych.

Po meczu Polska - Brazylia powiedzieli:

Renan Dal Zotto, trener reprezentacji Brazylii:

- Jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszej wygranej. Wiedzieliśmy, że ten mecz z Polską będzie dla nas bardzo ważny. To było dziewiąte spotkanie podczas tego bardzo długiego turnieju. Z tego powodu był to też wymagający pojedynek pod względem fizycznym. Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to będzie trudny mecz. W tie-breaku polski zespół świetnie bronił, a Michał Kubiak był niezwykle energicznym zawodnikiem. Zarówno nasza drużyna, jak i Polska dały z siebie wszystko w tym meczu. Ostatecznie to nam udało się wygrać i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.


Bruno Rezende, kapitan reprezentacji Brazylii:
- Po pierwsze, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. Polska jest jedną z najsilniejszych drużyn na świecie i ma naprawdę świetnych zawodników. Uważam, że trochę nerwowo zaczęliśmy to spotkanie. Nie serwowaliśmy tak dobrze, jak w innych meczach. Natomiast polski zespół dobrze sobie radził na przyjęciu. Grali bardzo szybko, więc mieliśmy problemy, żeby zatrzymać ich blokiem. Nasza drużyna w tej pierwszej partii, nie grała tak agresywnie, jak w innych spotkaniach. Później zaczęliśmy lepiej zagrywać oraz bronić. Zagraliśmy naprawdę świetnie w drugim i trzecim secie. Z kolei w czwartej partii zabrakło nam gdzieś energii. Trudno było odrobić nam stratę. Dopiero w piątym secie wróciliśmy do swojego poziomu gry. Jestem dumny z naszej drużyny. Nawet po słabym początku meczu udało się nam wrócić do swojego stylu gry i pokazaliśmy charakter. To sprawia, że jestem niezwykle dumny z naszego zespołu.


Hidalgo Yoandy Leal, przyjmujący reprezentacji Brazylii:
- Wiedzieliśmy, że mecz z polską drużyną będzie bardzo trudny. Polska zaczęła spotkanie od dobrego rytmu, w szczególności byli lepsi w elemencie przyjęcia. W piątym secie udało się nam znaleźć dobry rytm i pokazać nasz charakter. Jesteśmy zadowoleni z wygranej. Musimy odpocząć i przygotować się do kolejnego meczu. Jutro zagramy z Japonią.


Vital Heynen, trener reprezentacji Polski:
- Myślę, że to był bardzo wyrównany mecz. Mieliśmy swoje szanse w drugim secie, ale ich nie wykorzystaliśmy. Natomiast Brazylii to się udało. Była po prostu lepsza od nas. Gratuluję jej zwycięstwa.


Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:
- Myślę, że to spotkanie mogło podobać się kibicom. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale rezultat z Brazylią 2:3 to, coś co lubią kibice. Gratuluję Brazylijczykom zwycięstwa. Myślę, że mieliśmy swoje szanse w drugim secie. Wydawało się, że mamy pod kontrolą grę w drugim secie, ale ostatecznie przegraliśmy. Rywale dużo lepiej grali od nas w trzecim i czwartym secie. Natomiast w piątej partii było dużo błędów po naszej stronie i nieporozumień. Do tego Leal w tie-breaku miał 100 % skuteczności. To świetny wynik.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane