Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Świata

Puchar Świata | 2019-10-10 12:32:28 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Michał Kubiak: nasza podróż w tym turnieju jeszcze się nie skończyła

Fot.: FIVB

Polska w świetnym stylu pokonała Egipt 3:0 w siódmym meczu Pucharu Świata w Hiroszimie. Biało-czerwoni mają już na swoim koncie sześć zwycięstw. - Nasza podróż w tym turnieju jeszcze się nie zakończyła, wciąż musimy walczyć aby go wygrać, bo po to tutaj przyjechaliśmy i damy z siebie wszystko, by osiągnąć nasz cel - powiedział Michał Kubiak, kapitan mistrzów świata.

Po meczu Polska - Egipt powiedzieli:

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski:
Oczywiście jestem bardzo zadowolony. Zmieniliśmy wielu zawodników w porównaniu do wczorajszego meczu. Chcieliśmy, żeby wielu siatkarzy zagrało. Wygraliśmy, co jest najważniejsze. W tym turnieju mamy każdego dnia nowy mecz, więc teraz czas przygotować się do kolejnego.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Przede wszystkim chce podziękować kibicom, którzy przyszli na ten mecz. Naprawdę jesteśmy wdzięczni każdemu i jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy. Nasza podróż w tym turnieju jeszcze się nie zakończyła, wciąż musimy walczyć aby go wygrać, bo po to tutaj przyjechaliśmy i damy z siebie wszystko, by osiągnąć nasz cel. Zawodnicy są zmieniani, jednak poziom wciąż jest wysoki. Dla mnie, jako kapitana to jest najważniejsze. Wszyscy są zdrowi. Bartosz Kurek miał naprawdę poważną operację, ale teraz jest w porządku i jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tu jako zespół i cieszymy się ze wspólnej gry.

Gido Vermeulen, trener reprezentacji Egiptu: Po pierwsze chcę pogratulować polskiej drużynie i mojemu przyjacielowi Vitalowi Heynenowi zwycięstwa. Wiele się nauczyliśmy. Wiemy, że Polacy grają bardzo stabilną siatkówkę. Próbowaliśmy powalczyć z nimi w obronie, wypróbować innych graczy jak robią to rywale. Była to dla nas bardzo dobra lekcja. Uważam, że nasi zawodnicy mieli trochę radości z gry. Teraz przygotujemy się na kolejny mecz. Zagramy z Japonią, więc od teraz skupiamy się na tym meczu i odbieramy naukę od Polaków.

Rashad Atia, środkowy reprezentacji Egiptu: Uważam, że dobrze rozpoczęliśmy mecz, jednak w środku i aż do końca straciliśmy naszą koncentrację. Graliśmy przeciwko Polsce, jednej z najsilniejszych drużyn w siatkówce. Uważam, że będziemy się uczyć na błędach, które popełniliśmy. W kolejnym spotkaniu zagramy z Japonią i ważne jest, by go wygrać. Zespół, który wygrywa mecz to ten, który utrzymuje swoją koncentrację przez cały czas.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane