Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Świata

Puchar Świata | 2019-10-09 14:32:46 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Vital Heynen: Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz

Fot.: Anna Jabłczyk

Polska w bardzo dobrym stylu pokonała Rosję 3:1 w szóstym meczu Pucharu Świata. Drużyny po trzech dniach przerwy wznowiły rywalizację. Do końca turnieju spotkania rozgrywane będą w Hiroszimie. - Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz - powiedział Vital Heynen, trener biało-czerwonych.

Po meczu Polska - Rosja powiedzieli:

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski:

- Po pierwsze, patrząc na wszystkie drużyny, które grają w Pucharze Świata uważam, że Argentyna i Rosja grają bardzo dobrze. W związku z tym wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Największą zmianę, którą widzę po zmianie trenera rosyjskiej drużyny jest to, że zespół prezentuje dużo inteligentniejszą grę, bardziej zręczną. Dlatego trzeba dużo ciężej pracować, aby zdobyć punkt. Uważam, że rozegraliśmy dobry mecz. Mieliśmy szansę, żeby wygrać pierwszego seta, ale tego nie wykorzystaliśmy. Moim zdaniem, mając taki skład powinniśmy wygrać.


Karol Kłos, środkowy reprezentacji Polski:
-vRosja zawsze jest dobrym przeciwnikiem. Grają naprawdę dobrze i to ich dobry turniej. My walczymy i cieszymy się, że wygraliśmy.


Tuomas Sammelvuo, trener reprezentacji Rosji:
- Myślę, że zagraliśmy dobrze. Zwłaszcza w ataku prezentowaliśmy dobry poziom. Oczywiście kilka piłek zagranych w końcówkach powinniśmy inaczej zagrać. Zgadzam się z tym, co powiedział Sergiej Grankin, nasz kapitan, że staraliśmy się przełamać, ale popełnialiśmy za dużo błędy w polu serwisowym. Kiedy przeciwnik dobrze zagrywa również starasz się go zmusić do błędów, ale czasami sam popełniasz ich więcej.

Krótko mówiąc, kiedy graliśmy punkt za punkt nasza gra wyglądała dobrze. Cieszę się, że nasi młodzi zawodnicy poprawiają swoją grę i biorą na siebie dużą odpowiedzialność. Naszym celem jest poprawiać grę i oczywiście jak najwięcej wygrywać. Gratulacje dla Polski. Zawsze dobrze jest grać przeciwko tak dobrze wyszkolonej technicznie drużynie. Świetnie zagrywali, do tego zmieniali styl swojego serwisu.


Siergiej Grankin, kapitan reprezentacji Rosji:
- Uważam, że to było ciekawe spotkanie. Nasz zespół cały czas się męczył i był pod presją polskiej drużyny. To sprawiło, że mecz był trudny. Musieliśmy się mierzyć z naciskami rywali i dlatego taki mamy wynik meczu. Do tego popełniliśmy wiele błędów na zagrywce, co moim zdaniem również miało wpływ na wynik spotkania.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane