Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2020-04-10 17:26:38 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Kinga Wojtasik: Obecnie ludzie mają większe problemy niż sport

Fot.: FIVB

- Pandemia koronawirusa sprawiła, że sezon siatkówki plażowej przesunął się o rok. Wszystkie tegoroczne turnieje zostały odwołane - mówi Kinga Wojtasik, wicemistrzyni Europy z Moskwy w parze z Katarzyną Kociołek.

Na początek zapytam o zdrowie – Pani i najbliższych.

Kinga Wojtasik
: - Ani ja, ani nikt z moich najbliższych i znajomych nie ma koronawirusa. Wszyscy czujemy się dobrze. Przestrzegamy wszystkich zaleceń i wskazówek. Izolujemy się od świata i wierzymy, że to zmieni się.

W tym tygodniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że kwalifikacje do przełożonych na przyszły rok Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 zostały przedłużone i muszą zakończyć się do 29 czerwca 2021 roku.

- Sezon w siatkówce plażowej przesunął się o rok. FIVB odwołała wszystkie planowane do września turnieje, choć jeszcze nie było w tej sprawie oficjalnej informacji. Rozumiemy, że taka była konieczność. Trzeba już myśleć o następnym sezonie.

Czy Pani stęskniła się za meczami na plaży i normalnym treningiem?

- Oczywiście, że chętnie potrenowałabym w normalnych warunkach i zagrałabym w kolejnym turnieju. Jednak na razie mam zajęcia w domu. Utrzymuję kontakt ze swoją partnerką i jeżeli chodzi o ćwiczenia, to wykonujemy takie same. Mamy plany opracowane przez naszego trenera, statystyka oraz psychologa. Od tego ostatniego otrzymałyśmy m.in. wskazówki jak radzić ze stresem w czasie obecnej pandemii.

Czy pandemia zmieni siatkówkę i cały sport?

- Mam nadzieję, że cały sport obroni się, gdyż tkwi w nim ogromna siła i jest ludziom potrzebny. Obie federacje - FIVB i PZPS - z pewnością poradzą sobie. Wierzę, że w miarę upływu czasu będziemy wracać do normalności. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie ludzie mają większe problemy niż sport.

Mimo całej bardzo trudnej sytuacji rozumiem, że Pani upiecze świąteczny sernik.

- Może niekoniecznie sernik, ale na pewno upiekę jakieś zdrowe ciasto.

Czego chciałaby życzyć Pani środowisku siatkarskiemu na tą szczególną Wielkanoc?

- Przede wszystkim zdrowia, spokoju i cierpliwości.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane