Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2019-08-31 18:33:48 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Edward Skorek: Wynik miał znaczenie drugorzędne

Fot.: CEV

To był prawdziwy Mecz Gwiazd rozegrany w trakcie ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Na boisku aż się roiło od znakomitości. Widzowie podziwiali m.in. urodę i klasę dwukrotnej mistrzyni Europy Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i nienaganną technikę mistrz olimpijskiego i świata Edwarda Skorka.

- Stałam na słupku sędziowskim i było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie - powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata. - Gramy w pięknym mieście przy cudownej pogodzie. Cieszę się, że dostałam zaproszenie na ten turniej. Plażówka jest inną dyscypliną niż halówka.

Od od kilku lat niezwykle ważnym gościem turnieju jest Edward Skorek. którego nie mogło zabraknąć i w tym roku. - Organizatorzy Plaży Gotyku zapraszają znane zawodniczki i zawodników, Grali bądź grają zarówno ci co zakończyli kariery sportowe jak Paweł Zagumny czy Piotr Gacek lub czynni gracze. Wynik w takich spotkaniach ma znaczenie drugorzędne. Liczy się popularyzacja siatkówki, przedstawienie publiczności zawodników i oczywiście dobra zabawa - powiedział Edward Skorek.

Znakomitymi zagraniami zachwycał reprezentant Polski, a na co dzień zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Łukasz Kaczmarek. Na Rynek Staromiejski zawitał on drugi raz. W przeszłości odnosił sukcesy na plaży. Na koncie ma mistrzostwo i wicemistrzostwo świata juniorów i mistrzostwo Europy w tej samej kategorii wiekowej.

W swojej siatkarskiej karierze Dominik Witczak miał również okres "plażowy" i chętnie przyjechał do Torunia. - Tutaj była świetna organizacja od pierwszej edycji - powiedział. - Cieszę się, że znowu zawitałem do Torunia. Atmosfera w czasie meczu była znakomita i cieszę się, że mogłem pomóc w realizacji celu charytatywnego.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane