Najnowsze newsy

Siatkówka » Młodzieżowe

Młodzieżowe | 2019-04-13 21:52:14 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: skra.pl

Juniorzy EKS Skra piątą drużyną w Polsce!

Fot.: Piotr Wolankiewicz

Na wysokości zadania stanęli juniorzy PGE Skry, którzy w meczu o piąte miejsce mistrzostw Polski pewnie wygrali z KS Metro Warszawa. Rok temu obie drużyny walczyły o złoto.

Pierwszy set rozpoczął się od dwóch punktowych zagrywek Antosiewicza. Bełchatowianom po remisie 4:4 udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie (9:6, 11:7), którego nie oddali już do końca seta.

Równie dobrze nasi reprezentanci zaprezentowali się w secie drugim, kiedy to prowadzili nawet dziesięcioma punktami (21:11). Ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 25:17.

Trzeci set był już bardziej wyrównany, do stanu 16:16 gra toczyła się punkt za punkt. Dzięki skutecznym blokom Antosiewicza udało się odskoczyć na cztery oczka, jednak szybko nasza przewaga stopniała i na tablicy wyników pojawił się wynik po 22. Końcówka zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Ostatecznie żółto-czarni wygrali tego seta do 23 i cały mecz 3:0!

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Dawid Filipek.


Po meczu powiedzieli (źródło: PZPS):

Dawid Filipek, rozgrywający EKS Skra Bełchatów: - Tak jak mówiłem wcześniej, robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać mecz i zająć piąte miejsce. Jesteśmy szczęśliwi. Musimy się cieszyć z małych rzeczy. Naprawdę bardzo nam zależało na tym, żeby wywalczyć tę piątą lokatę. W sobotę zagraliśmy swoją siatkówkę.

Bartłomiej Zieliński, przyjmujący KS Metro Warszawa: - Nie wiem, co stało się z naszą grą. Może byliśmy przybici wczorajszą porażką. Zagraliśmy bez energii i werwy. Wyjeżdżamy z Dębicy z dobrymi wspomnieniami, ale na pewno z dużym niedosytem. Na pewno jeszcze przez chwilę będziemy o tym myśleć i żałować swojej szansy, którą zmarnowaliśmy.


EKS Skra Bełchatów – KS Metro Warszawa 3:0 (25:20, 25:17, 25:23_

EKS Skra Bełchatów: Hubert Węgrzyn, Mateusz Bak, Mikołaj Osiński, Robert Węglewski, Aleksander Antosiewicz, Dawid Filipek, Mikołaj Kałkowski oraz Wiktor Kołtunowicz, Dawid Piechota

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane