Siatkówka » Mistrzostwa Świata Mężczyzn

Mistrzostwa Świata Mężczyzn | 2018-09-13 17:22:50 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

MŚ, gr. D: Polacy wykonali zadanie

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. To dotychczasowe statystyki Polaków na mistrzostwach świata rozgrywanych Bułgarii i Włoszech. Dzisiejszy rywal - reprezentacja Portoryko - nie sprawił większych problemów biało-czerwonym, którzy bez zbędnej utraty sił szybko zapisali na swoim koncie zwycięstwo. Przeciwnicy nie potrafili przeciwstawić się sile polskich Orłów w żadnym z setów. Jutro Polacy mają dzień przerwy, a już w sobotę po drugiej stronie siatki stanie ekipa Finlandii.

Spotkanie rozpoczyna się od błędu ekipy Portoryko w polu serwisowym (1:0). Po bloku na Kubiaku na koncie przeciwników jest oczko przewagi (1:2). Kapitan reprezentacji Polski nie myli się dwa razy i w kolejnej akcji zdobywa punkt (2:2). Dobra zagrywka biało-czerwonych pozwala na zbudowanie niewielkiej przewagi (4:2). Już na początku partii swoich środkowych uruchamia Łomacz (5:3). Na pierwszej przerwie technicznej polska ekipa prowadzi różnicą trzech punktów po asie serwisowym w wykonaniu Śliwki (8:5). Na lewym skrzydle doskonale spisuje się Kubiak, a w kolejnej akcji błąd popełniają rywale (10:6). Dobrze funkcjonuje polski blok, który nie pozwala ekipie Portoryko na nawiązanie wyrównanej rywalizacji, co zmusza trenera Camerona do przywołania do siebie swoich podopiecznych (13:8). Druga regulaminowa przerwa w tej partii to aż osiem punktów przewagi po polskiej stronie siatki (16:8). Po powrocie na plac gry Polacy wydają się być nie do zatrzymania i pewnie zmierzają zapisania tej partii na swoją korzyść (18:9). Przy tylu błędach rywali tylko katastrofa mogłaby odebrać biało-czerwonym wygraną w tej partii (20:10). Pierwsza piłka setowa przychodzi wraz z punktowym blokiem biało-czerwonych (24:13). Partię zamyka Kwolek (25:14).

Druga partię od dwóch punktów przewagi rozpoczynają biało-czerwoni (2:0). Na środku siatki myli się Kochanowski, a w kolejnej akcji do remisu doprowadzają rywale (3:3). Po kilku chwilach polski team wraca do zbudowania sobie niewielkiej przewagi (6:4). Pierwsza przerwa techniczna to utrzymanie przewagi po polskiej stronie siatki po ataku Bieńka ze środka siatki (8:6). Po powrocie na plac gry mnożą się błędy po stronie Portoryko, co zmusza trenera Camerona do wykorzystania przysługującej mu przerwy (10:6). Polacy „odjeżdżają” z wynikiem już na sześć oczek (12:6). Znakomicie na środku siatki spisuje się Kochanowski, a siatkarze reprezentacji Portoryko wydają się być bezradni na ciosy wyprowadzane przez Polaków (14:6). Na drugiej regulaminowej przerwie w secie numer dwa po polskiej stronie siatki utrzymuje się wcześniej wypracowana przewaga (16:7). Chwilowa gra punkt za punkt bardziej sprzyja Polakom, którzy małymi kroczkami zmierzają w stronę zwycięstwa w drugiej partii (18:10). To, co nie udało się w ataku, naprawione zostaje blokiem Bieńka (22:11). Piłkę setową przynosi błąd po stronie Portoryko (24:12). Do trzeciego seta doprowadza Kwolek (25:12).

Trzecią, i miejmy nadzieję ostatnią partię, otwiera Kochanowski skutecznym atakiem ze środka siatki (1:0). Nie zawodzi polski środkowy (2:2). Ze środka drugiej linii punktuje Śliwka (5:3). Pierwsza przerwa techniczna to trzy oczka więcej po polskiej stronie siatki dzięki sprytowi Śliwki na lewym skrzydle (8:5). Polacy nie dają dojść do głosu swoim rywalom, chcąc uniknąć powtórki z wczorajszego spotkania (10:5). Polacy kontynuują swoją wyprawę po drugie zwycięstwo w turnieju (15:8). Na drugiej przerwie technicznej niewiele do powiedzenia mają reprezentanci Portoryko, którzy mają dziś sporo problemów z przyjęciem zagrywki Jakuba Kochanowskiego (16:8). Blok rywali obija Śliwka, na co szybką odpowiedź daje Guzman (19:12). W tym spotkaniu nic złego Polakom już się stać nie może (22:14). Piłka meczowa dla polskiej ekipy przychodzi wraz ze znakomitym zagraniem w wykonaniu Kwolka (24:14). Drugie spotkanie biało-czerwonych w Warnie zwieńczone zostaje atakiem Śliwki ze środka drugiej linii (25:15).

Polska – Portoryko 3:0 (25:14, 25:12, 25:15)

Składy zespołów:

Polska: Schulz, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Bieniek, Kochanowski, Zatorski (L) oraz Kwolek, Konarski, Drzyzga, Wojtaszek (L);

Portoryko: Perez, Rivera, Torres, Sanchez, Rodriguez, Colon, Cabrera (L) oraz Del Valle (L), Goas, Cruz, Sierra, Guzman, Vasques;