Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2018-02-13 16:01:15 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: BR Volleys / inf. własna

Stelian Moculescu nowym trenerem BR Volleys

Fot.: Anna Gumowska

BR Volleys reagowało na sportowe wzloty i upadki w sezonie ligowym 2017/2018 i zadecydowało o rozstaniu ze skutkiem natychmiastowym z głównym szkoleniowcem, Luke Reynoldsem. Do końca tego sezonu sportową odpowiedzialność za drużynę przejmuje Stelian Moculescu. W poniedziałkowe popołudnie 67-latek poprowadził trening stołecznego klubu w centrum Horsta Korbera i po raz pierwszy zasiądzie na ławce trenerskiej już w środę (14 lutego o 19:30) podczas meczu BR Volleys z Zenitem Kazań w ramach Ligi Mistrzów.

BR Volleys nie może być zadowolone z przebiegu tego sezonu – siatkarze z Berlina odnieśli osiem porażek w 21 meczach. Ponieważ w poprzednich miesiącach nie był dostrzegalny rozwój drużyny, po negatywnym wyniku meczu w Lüneburgu (0:3) władze kluby zdecydowały się podjąć działania. Menager Kaweh Niroomand wyjaśnił decyzję: - W tym sezonie nie pokazaliśmy żadnej stabilności w naszych wynikach. W wynikach pojedynków nie było widać żadnej poprawy, choć znane i omawiane były podstawowe problemy. Niestety trener nie dawał żadnego nowego impulsu drużynie. I dodał: - To był odważny krok, aby dać szansę młodemu szkoleniowcowi takiemu jak Luke Reynolds. Bez wątpienia dał z siebie to, co najlepsze. Aby zachować nasze szanse na zrealizowanie celu w lidze i Lidze Mistrzów, musieliśmy jednak zareagować. Z całego serca życzymy Luke’owi wszystkiego najlepszego i jestem o tym przekonany, że pójdzie swoją drogą i dojrzeje jako trener.

Z osobą Steliana Moculescu klub otrzymał doświadczonego i odnoszącego sukcesy trenera: - W ciągu półtora roku od mojego pożegnania z VfB Friedrichshafen otrzymywałem wiele ofert z zagranicy, jednak odrzuciłem je wszystkie. Teraz Berlin zadzwonił do mnie. I po tym szczególnym pożegnaniu, które przygotowali mi w Berlinie po serii finałowych spotkań w 2016 roku, nie mogłem powiedzieć „nie”. To wyzwanie niesamowicie mnie nakręca. Kaweh Niroomand uzasadnił wybór następującymi słowami: - W tej sytuacji chcieliśmy kogoś doświadczonego, kogoś, kogo znamy. Ze swoim CV, fachową ekspertyzą i autorytetem Stelian jest właściwą osobą w naszych oczach.

Urodzony Rumun powinien być znany każdemu kibicowi siatkówki w Niemczech i Europie. W latach 1997 – 2016 prowadził VfB Friedrichshafen. Jako szkoleniowiec klubu osiemnastokrotnie wywalczył Mistrzostwo Niemiec, dziewiętnastokrotnie zdobył Puchar Niemiec, a w 2007 roku sensacyjnie wygrał Ligę Mistrzów z drużyną znad Jeziora Bodeńskiego. Przed dwoma laty, po 40 latach pracy jako szkoleniowiec drużyn halowych, Moculescu rozstał się z siatkówką. W ostatnim czasie sprawował funkcję głównego selekcjonera austriackiej reprezentacji w siatkówce plażowej.

Moculescu niezwłocznie zakończył swój urlop na Gran Canarii i w Berlinie wylądował w poniedziałek o godzinie 13. Już popołudniu przeprowadził swoją pierwszą jednostkę treningową z drużyną BR Volleys. W środę (14 lutego o 19:30) Stelian Moculescu po raz pierwszy poprowadzi drużynę w hali Maxa Schmelinga – przeciwko nikomu innemu niż zwycięzcy Ligi Mistrzów i tryumfatorom Klubowych Mistrzostw Świata, Zenitowi Kazań.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane