Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2017-09-05 11:16:29 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Siatkarze IBB Polonii Londyn przed sezonem

Fot.: Piotr Wolankiewicz

Siatkarskie rozgrywki ligowe powrócą do Anglii jeszcze we wrześniu. Drużyna IBB Polonii Londyn w meczu przeciwko Richmond Docklands zainauguruje tegoroczne zmagania w Super 8. Podopieczni Piotra Grabana swój pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe, 30 września o godzinie 17:30 czasu londyńskiego. Mecz odbędzie się na Kingston College Arenie, hali na której siatkarze IBB Polonii nie mieli okazji jeszcze grać.

- Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu. Pierwszy mecz odbędzie się już we wrześniu. Zagramy na wyjeździe z nowo powstałym po fuzji klubem – Richmond Docklands. Mimo że będzie to spotkanie wyjazdowe nie oddalamy się od Londynu. Dlatego wszystkich kibiców zapraszamy do wzięcia udziału i wspierania naszych zawodników w zapowiadającym się ciekawie spotkaniu. - powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Do swojej hali – Brentford Fountain Leisure Centre – obecni mistrzowie Anglii powrócą 7 października. Na własnym terenie podejmą drużynę Malory Eagles. Wszystkie domowe mecze w lidze Super 8 IBB Polonia Londyn będzie rozgrywać w soboty o godzinie 15:00 czasu londyńskiego.

Oprócz połączenia London Docklands i Richmond VB, na zespoły Super 8 czeka jeszcze jedna zmiana. Z najwyższej ligi, po zakończonym sezonie 2016/17, spadła drużyna Solent. Jej miejsce zajmie Essex Blaze. Londyńczycy swój pierwszy mecz z beniaminkiem rozegrają dopiero w lutym 2018 r. Sezon zasadniczy potrwa do końca marca i wyłoni, które drużyny będą walczyć o tytuł mistrza w 2018 r.

Po udanym występie w Pucharze CEV Challenge IBB Polonia Londyn, w zbliżający się sezon, podejmie nowe wyzwanie. Tym razem weźmie udział w Klubowych Mistrzostwach NEVZA. Ostateczny harmonogram turnieju zostanie jeszcze potwierdzony przez organizatorów. Możliwe, że pierwszy etap rozgrywek przypadnie na początek listopada.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane