Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2017-07-18 09:56:25 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: VfB Friedrichshafen / inf. własna

Bartłomiej Bołądź zawodnikiem VfB Friedrichshafen

Fot.: CEV

VfB Friedrichshafen zakontraktowało kolejnego nowego zawodnika na sezon 2017/2018, który rozpocznie się 8 października od meczu o superpuchar VBL. Mecz odbędzie się w hanowerskiej hali TUI Arena. Polski utalentowany atakujący Bartłomiej Bołądź dołączył do drużyny. Bołądź zmienił zatem klub z Cerrad Czarnych Radom na VfB Friedrichshafen i ma konkretny cel: „Damy z siebie wszystko, aby dać kibicom tylko dobre chwile”.

- Chciałbym tak grać, jak oczekują tego ode mnie kibice – mówi Bołądź i stawia to jako nadrzędny cel swojej gry w ekipie znad Jeziora Bodeńskiego. Bartłomiej Bołądź wie doskonale, czego oczekuje od niego szkoleniowiec Vital Heynen. Ten pokłada ogromne nadzieje w „dużym polskim talencie na ataku” – zna mocne strony Bołądzia. – Jest zawodnikiem leworęcznym, wysoko skacze i ma naprawdę dobre uderzenie w ataku – mówi Heynen o 22- letnim zawodniku. – Przychodzi do klubu w pełni zmotywowany i mam nadzieję na jego wspaniały sezon.

Od 2013 roku Bołądź grał w PlusLidze dla Cerrad Czarnych Radom i znajduje się w szerokim składzie reprezentacji Polski. – Pracując w Polsce, grałem przeciwko niemu i byłem nim zachwycony – dodaje szkoleniowiec. – Śledziłem jego rozwój i teraz złożyłem mu propozycję. Bołądź nie wahał się i zdecydował się przyjąć propozycję. – Kiedy dostajesz propozycję od takiego klubu jak VfB, nie możesz odmówić – wyjaśnia Polak, który razem z Danielem Maleschą będzie odpowiadać za atak. – VfB jest marką w Europie i tutaj będę mógł rozwijać się dalej jako zawodnik – dodaje Bołądź.

Dokładnie to chce zrobić Heynen z młodym Polakiem – rozwinąć jego umiejętności. A jest jeszcze nad czym pracować. – Bartłomiej jest jeszcze bardzo młody, podczas gry w Radomiu nie zrobił ogromnego postępu, którego oczekiwali wszyscy – mówi Heynen. – Zatem ten postęp zrobi u nas. To oznacza, że Heynen z dobrego atakującego chce z niego zrobić wybitnego zawodnika na tej pozycji. – Już teraz znajduje się w kadrze narodowej, a to już coś znaczy. Młodzi zawodnicy rozwijają się i dlatego pasuje on bardzo dobrze do naszego młodego składu – zakończył trener VfB Friedrichshafen.

Bartłomiej Bołądź w wolnym czasie chętnie słucha muzyki i spotyka się z przyjaciółmi – możliwości do tego będzie miał także nad Jeziorem Bodeńskim. Już wie doskonale, czego potrzeba, aby zagrać w klubie z Friedrichshafen. – Damy z siebie wszystko, aby dać kibicom tylko dobre chwile – mówi zawodnik mierzący 203 cm wzrostu. Bołądź wie, za czym tęsknią kibice ekipy VfB. – 13 tytuł mistrzowski jest z pewnością największym celem moim i nas wszystkich – zakończył polski atakujący.

Bartłomiej Bołądź:
Data urodzenia: 28 października 1994
Wzrost: 203 cm
Pozycja: atakujący
Dotychczasowe kluby: 2011-2013 SMS PZPS Spała, 2013-2017 Cerrad Czarni Radom
Największy sukces: 3 miejsce w Lidze Europejskiej 2015

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane