Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2013-07-23 14:20:14 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna / lentopalloliitto.fi

Mikko Oivanen zagra w Chinach

Fot.: Magdalena Kudzia

Mikko Oivanen opuszcza Europę i przenosi się do Azji. 27-letni atakujący z Finlandii podpisał umowę z chińskim zespołem Fujian VT.

Podpisanie kontraktu z 27-letnim atakującym z Finlandii to dość nietypowe wydarzenie w Chinach, ponieważ do tej pory niewielu obcokrajowców miało szansę grać w CVL. Wcześniej w Pekinie występowało jedynie dwóch Kanadyjczyków (Steve Brinkmann i Fred Winters) oraz jeden Kubańczyk (Salvador Hidalgo). Teraz sytuacja ulegnie zmianie, oprócz Oivanena w Chinach zagrają m.in. Włoch Cristian Savani i Belg Wout Wijsmans.

Poprzednie lata Mikko Oivanen spędził w mniej egzotycznych ligach - grał w Turcji, Polsce i Francji. Jego ostatnim klubem był Paris Volley, z którym sięgnął po tytuł wicemistrza kraju.

Rozgrywki w Chinach trwają od listopada do marca. 'Miki' ma zamiar udać się do Azji zaraz po zakończeniu Mistrzostw Europy.


Mikko Oivanen

Data i miejsce urodzenia: 26 maja 1986r., Huittinen (Finlandia)
Wzrost:198 cm
Waga: 92kg

Pozycja: atakujący

Kariera klubowa: VaLePa (Finlandia), Raision Loimu (Finlandia), Santasport (Finlandia), Bozkurt Kastamonu (Turcja), Asseco Resovia Rzeszów (Polska), IBB Instambuł (Turcja), LOTOS Trefl Gdańsk (Polska), Paris Volley (Francja).

Sukcesy: Mistrz Finlandii 2007, zdobywca Pucharu Finlandii 2004, wicemistrz Polski 2009, zdobywca brązowego medalu w Polsce 2010, wicemistrz Francji 2013.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane