Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2020-03-25 14:03:32 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: 1liga.pls.pl

Maciej Kołodziejczyk: Zabrakło kilka dni, żeby dokończyć rundę zasadniczą

Fot.: Anna Jabłczyk

LUK Politechnika Lublin jest w gronie ośmiu drużyn KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, które nie rozegrały spotkania 26. kolejki, które miało zakończyć drugą część rozgrywek. - Możemy żałować, że zabrakło kilku dni, aby dokończyć rundę zasadniczą - powiedział Maciej Kołodziejczyk, trener lublinan.

Tylko cztery drużyny rozegrały wszystkie, dwadzieścia sześć meczów w rundzie zasadniczej KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/20. W tym gronie znalazła się APP Krispol Września, BBTS Bielsko-Biała, Stal Nysa S.A. oraz ZAKSA Strzelce Opolskie. Pozostałe osiem zespołów niestety w związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa już nie rozegrała zaplanowanych na 14 marca spotkań. W tym gronie znalazła się m.in. LUK Politechnika.

- Możemy żałować, że zabrakło kilku dni, aby dokończyć rundę zasadniczą. Mamy niedokończoną ostatnią kolejkę. Czekamy na dalsze decyzje. To czekanie jest najgorsze - powiedział Maciej Kołodziejczyk, trener lubelskich siatkarzy na antenie TVP Lublin. I dodał: - Jesteśmy świadomi tego, że może nas czekać scenariusz, w którym nie dokończymy rozgrywek.

Od blisko już trzech tygodni zawodnicy mają zawieszone treningi. Przypomnijmy, że lublinianie po 25. kolejkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn z dorobkiem 52 punktów zajmują 3. miejsce w tabeli.

- Trudno mi sobie wyobrazić powrót do grania. Jesteśmy już trzeci tydzień bez rozgrywania spotkania ligowego. Jeśli przykładowo rozgrywki miałyby zostać wznowione po świętach, to przerwa mogłaby wydłużyć się do siedmiu tygodni. Nie wiem jak miałoby to dalej wyglądać, jak mielibyśmy po takiej przerwie wrócić do walki i grać najważniejsze mecze w sezonie. Ciężko przewidzieć jakikolwiek scenariusz - zakończył szkoleniowiec LUK Politechniki Lublin.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane