Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2020-03-25 11:53:31 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: 1liga.pls.pl

Michał Gierżot: To był udany sezon, a nasza drużyna zrobiła krok do przodu

Fot.: Piotr Wolankiewicz

- Na pewno można było z tego sezonu wyciągnąć jeszcze więcej. Mam na myśli, między innymi wygranie kilka meczów więcej. Doceniamy to, że mieliśmy możliwość brania udziału w tych rozgrywkach. Uważam, że to był udany sezon. Pomimo spadku jesteśmy zadowoleni, z tego jaki nasza drużyna zrobiła krok do przodu - tak Michał Gierżot, przyjmujący SMS PZPS I Spała podsumowuje grę swojej drużyny w tegorocznych rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

Na początku naszej rozmowy, nie mogę zadać tego pytanie. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 przebywa pan bezpiecznie w domu?

Michał Gierżot
: - Tak, znajduję się aktualnie w domu.

Nie macie teraz ani lekcji, ani treningów w COS OPO Spała. Jak spędza pan ten wolny czas?

- Spędzam go przede wszystkim z rodziną i przygotowuje się do matury. Staram się również pozostać w formie fizycznej, ćwicząc w domu na taką skalę na jaką jest to możliwe.

W tym czasie realizuje pan jakiś specjalny cykl treningowy w domu?

- Tak, robię go od początku. Siłownie są zamknięte, więc trzeba sobie jakoś radzić, trenując regularnie w domu.

Wróćmy do rozgrywek pierwszoligowych. Kilkanaście dni temu rozegraliście zaległy mecz przeciwko ZAKSIE Strzelce Opolskie, który przegraliście 2:3. Mam wrażenie, że to był jeden z waszych lepszych meczów w sezonie. Mam rację?

- To był bardzo fajny i wyrównany mecz. Pomimo tego, że niezależnie od wyniku sytuacja w tabeli nie ulegała zmianie, to widać było zaangażowanie po obu stronach siatki.

Mogliście grać w tym meczu na dużym luzie, bo nie mieliście kompletnie nic do stracenia. To pomogło wam, żeby postawić rywalowi tak bardzo trudne warunki gry?

- Prawda jest taka, że nie mieliśmy nic do stracenia w żadnym ligowym meczu. To ostatnie spotkanie z ZAKSĄ chcieliśmy wygrać jak każde inne. Na pewno nie był to bezpośredni czynnik, tego co nam pomaga w grze. Wyszliśmy na ten mecz, jak na każdy inny, zmotywowani i głodni zwycięstwa.

*więcej na: 1liga.pls.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane