Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2019-10-29 20:43:28 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: 1liga.pls.pl

Drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn przed 1. rundą Pucharu Polski

Fot.: Anna Jabłczyk

W środę zostanie rozegranych sześć meczów 1. rundy Pucharu Polski 2020. Siódme spotkanie pomiędzy Lechią Tomaszów Mazowiecki, a Mickiewiczem Kluczbork odbędzie się dopiero 6 listopada. Wszystkie drużyny bardzo poważnie podchodzą do rywalizacji, której stawką jest awans do ćwierćfinału turnieju oraz pierwszy, historyczny Puchar KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

W tym sezonie formuła rozgrywania Pucharu Polski została nieco zmieniona. Do 3. rundy wszystkie spotkania rozgrywane będą zgodnie z rozpisanym diagramem. Nowością jest to, że zespoły które wygrają mecze 3. rundy oprócz tego, że awansują do 4. rundy, w której to już zmierzą się z drużyną PlusLigi rozegrają dodatkowo dwumecz o Puchar KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

Gospodarzem pierwszego meczu będzie drużyna niżej sklasyfikowana w ubiegłorocznych rozgrywkach 1. Ligi Mężczyzn lub rozgrywek PZPS. Gospodarzem drugiego meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w ubiegłorocznych rozgrywkach 1. Ligi Mężczyzn lub rozgrywek PZPS.

Zwycięzca Pucharu KRISPOL 1. Liga Mężczyzn 2019 zostanie drużyna, która w rundzie 4-finałowej wygra większą liczbę meczów. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to, o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Przed meczami 1. rundy Pucharu Polski 2020 powiedzieli:
Krzysztof Kołtowski, libero KFC Gwardii Wrocław
: - Do Spały jedziemy po wygraną i awans do kolejnej rundy. Planujemy osiągnąć w Pucharze Polski dobry rezultat. Bardzo chcielibyśmy zmierzyć się w pucharze z którąś drużyną z PlusLigi. Do tego jednak długa droga. Teraz musimy się skoncentrować, by ze spalskich lasów wywieźć korzystny rezultat.

Szymon Bereza, rozgrywający ZAKSY Strzelce Opolskie: - Czeka nas bardzo trudne starcie w Pucharze Polski, którego na pewno nie będziemy faworytem, mimo że zagramy we własnej hali. Chłopaki z Nysy nie przegrali w lidze ani jednego meczu i są jednymi z faworytów do jej wygrania. Jednak to nie powód, żeby z nimi nie powalczyć i wygrać. Na pewno zrobimy wszystko, żeby ten mecz wygrać.

Bartosz Zieliński, libero MCKiS Jaworzno: -BBTS Bielsko-Biała to na papierze chyba najlepsza drużyna w 1. Lidze, a jeśli nie najlepsza to druga z kolei. Mimo, że do tej pory nie wiedzie im się najlepiej w rozgrywkach ligowych, są to bardzo doświadczeni siatkarze o dużych umiejętnościach. W związku z tym nastawiamy się na bardzo ciężki mecz. Dodatkowo musimy zmierzyć się z tzw. "efektem nowej miotły". To będzie jeszcze większe wyzwanie, któremu postaramy się stawić czoła i awansować do kolejnej rundy.

Jakub Durski, rozgrywający SMS PZPS I Spała: - Puchar Polski to kolejna okazja na pokazanie się w środowisku siatkarskim i zebranie doświadczenia.

Mateusz Piotrowski, atakujący Exact Systems Norwid Częstochowa: - Przed nami mecz pucharowy. Praktycznie dzień po ligowym meczu z Lechią na nim się skoncentrowaliśmy.

Mateusz Zawalski, środkowy APP Krispol Września: - Na pewno czeka nas ciężki mecz. Mimo, że nie o ligowe punkty to będziemy chcieli go wygrać by dłużej pograć w Pucharze Polski, niż to miało miejsce w zeszłym sezonie. Fajnie byłoby zmierzyć się z którąś z plusligowych drużyn, co myślę dla wielu z nas byłoby dużym wydarzeniem. Zespół SMS PZPS I Spała na pewno jest groźny rywalem, tym bardziej, że zagra we własnej hali. Jednak pamiętajmy, że już raz w tym sezonie z nimi wygraliśmy. Mam nadzieję, że uda się to i tym razem.

Maciej Naliwajko, przyjmujący AZS AGH Kraków: - Do Lublina jedziemy, żeby zagrać dobre zawody i postarać się przenieść na warunki meczowe rzeczy, które trenujemy. To daleka podróż i mocna drużyna, ale my jesteśmy pozytywnie nastawieni.

Sebastian Adamczyk, środkowy KPS Siedlce: - Myślę, że dla nas aktualnie każdy mecz jest ważny i na spotkanie z Norwidem jedziemy zdeterminowani. Krótko mówiąc jedziemy po wygraną. Bardzo potrzebujemy zwycięstwa, żeby trochę tę głowę uspokoić. W meczu z Krispolem Września pokazaliśmy wreszcie, że możemy grać naprawdę dobrą siatkówkę, na którą było można fajnie popatrzeć.

Michał Róg, statystyk Stali Nysa S.A.: - Rozpoczynamy rozgrywki Pucharu Polski, które mają w tym roku nieco inny układ gier. Oczywiście ma to swoich zwolenników jak i przeciwników. My jako zespół skupiamy się jednak na sobie i na doskonaleniu naszej gry. Ciekawym dodatkiem będzie z pewnością rozegranie meczu z zespołem, z którym jedynie graliśmy towarzysko oraz zapoznanie się z miejscową halą.

Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki Lublin: - Gramy naprawę nieźle i cały czas musimy być skupieni oraz skoncentrowani na tym, żeby optymalizować naszą grę. To w tym momencie jest dla nas najważniejsze.

Bartłomiej Rebzda, trener Lechii Tomaszów Mazowiecki: - Mamy równo 10 dni na przygotowania do kolejnych meczów. Będziemy musieli wykorzystać ten czas na regenerację i pracę. Nasza gra musi się poprawić i tam, gdzie trzeba zaryzykować, musimy to robić.

Program 1. rundy Pucharu Polski 2020:

30 października (środa)

mecz 7: godz. 19.00 ZAKSA Strzelce Opolskie - Stal Nysa S.A.

mecz 8: godz. 18.00 Exact Systems Norwid Częstochowa - KPS Siedlce

mecz 9: godz. 18.00 LUK Politechnika Lublin - AZS AGH Kraków

mecz 10: godz. 18.00 BBTS Bielsko-Biała - MCKiS Jaworzno

mecz 12: godz. 15.30 SMS PZPS III Spała - KFC Gwardia Wrocław

mecz 13: godz. 19.00 SPS KONSPOL Słupca - SPS Chrobry Głogów

mecz 14: godz. 18.00 SMS PZPS I Spała - APP Krispol Września


6 listopada (środa)

mecz 11: godz. 18.00 Lechia Tomaszów Mazowiecki - Mickiewicz Kluczbork

*Gospodarzami meczów są drużyny z niższych klas rozgrywkowych lub zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli końcowej sezonu 2018/29 rozgrywek KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

Autor: Katarzyna Porębska

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane