Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2019-10-13 09:29:48 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: 1liga.pls.pl

Wygrać i zbudować we Wrocławiu twierdzę

Fot.: Anna Jabłczyk

Przed drużyną KFC Gwardia Wrocław drugi mecz w roli gospodarza. Tym razem przeciwnikiem wrocławian będzie ZAKSA Strzelce Opolskie. Początek siatkarskich emocji już dzisiaj o 19.00 w hali Orbita.

Ostatni mecz był zaskakująco łatwy dla podopiecznych Krzysztofa Janczaka. Gwardia wygrała w Kluczborku z tamtejszym Mickiewiczem 3:0. Sztab szkoleniowy i zawodnicy nie kryli zadowolenia, ale już po meczu szkoleniowiec Gwardzistów podkreślał, że skupia się na kolejnym spotkaniu. Mecz z ZAKSĄ będzie niemałym wyzwaniem dla naszych siatkarzy.

- W poprzednim meczu nie ustrzegliśmy się błędów, ale nie pozwoliliśmy też na wiele rywalom. Nie był to idealny mecz w naszym wykonaniu, ale wygraliśmy i dopisaliśmy trzy punkty do ligowej tabeli. Teraz skupiamy się na kolejnym przeciwniku, a Kluczbork to już historia. Mecz z ZAKSĄ na pewno będzie trudnym spotkaniem i na to się nastawiamy - powiedział środkowy Gwardii Błażej Szymeczko, wybrany MVP spotkania w Kluczborku.


Beniaminek? Tylko z nazwy

Dla ekipy ze Strzelec Opolskich sezon 2019/2020 jest debiutem w KRISPOL 1. Lidze. W 2017 roku klub podpisał porozumienie z ówczesnym mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Na mocy tej umowy drużyna ze Strzelec Opolskich stała się niemalże klubem satelickim. Do Strzelec przybyli młodzi, zdolni wychowankowie utytułowanego klubu, by ogrywać się na drugoligowym poziomie. Szybko okazało się, że ta formuła przynosi efekt i już po dwóch latach młoda ZAKSA awansowała na wyższy szczebel rozgrywek.

Oczywiście awans sportowy oznaczał zmiany w składzie. W drużynie pozostało sześciu zawodników z poprzedniego sezonu. Natomiast klub został wzmocniony doświadczonymi siatkarzami z przeszłością w 1. Lidze, a nawet PlusLidze. Kapitanem drużyny jest doświadczony Grzegorz Wójtowicz, natomiast początek sezonu pokazuje, że Kamil Semeniuk może być gwiazdą ligi. Przyjmujący w czterech meczach zdobył już 60 punktów.

- Wiemy, że Kamil Semeniuk to jeden z najmocniejszych i najniebezpieczniejszych zawodników nie tylko ZAKSY, ale całej ligi. Nie możemy się jednak skupiać tylko na jednym zawodniku, bo cała ekipa ze Strzelec jest groźna. Przede wszystkim my musimy zagrać swoją siatkówkę na wysokim poziomie i realizować taktykę - podkreślił środkowy Gwardii.

Poza przyjmującymi ZAKSA ma bardzo mocny atak. Filip Grygiel (mogący grać na obu pozycjach), Sławomir Jungiewicz, Maciej Walczak – to zawodnicy, którzy od początku rozgrywek straszą rywali mocnymi atakami.

Nie jest tajemnicą, że kilku zawodników trenujących w Strzelcach będzie reprezentowało barwy ZAKSY z Kędzierzyna-Koźle. PlusLiga rozpoczyna się jednak dopiero pod koniec października, więc ci zawodnicy są ciągle dostępni dla trenera Rolanda Dembończyka. Przed sezonem wszyscy podkreślali, że celem ZAKSY jest przede wszystkim spokojne utrzymanie w KRISPOL 1. Lidze. Po obiecującym początku pojawiają się pierwsze głosy o play offach.


Passa Gwardii trwa

ZAKSA Strzelce Opolskie dotychczas zagrała cztery spotkania. Dwa z nich wygrała z APP Krispol Września i KPS-em Siedlce, a dwa przegrała z Lechią Tomaszów Mazowiecki i Exact Systems Norwid Częstochowa. Zespół z Opolszczyzny nie odnotował też wygranej na wyjeździe. Na pewno wrocławianie zrobią wszystko, co w ich mocy, aby po meczu we Wrocławiu ta statystyka nie uległa zmianie.

- Nie mogę za dużo mówić o naszej taktyce na nadchodzący mecz, ale nasz sztab szkoleniowy dobrze rozpracował przeciwnika. Jeśli tylko będziemy realizować założenia taktyczne i nie popełniać głupich błędów, to wynik meczu będzie dla nas korzystny. Wyjdziemy na boisko z myślą o wygranej, bo tylko to się dla nas liczy - dodał Szymeczko.

Zawodnicy KFC Gwardii Wrocław zgrywają się z każdym tygodniem, a drużyna wygląda znacznie lepiej niż na początku rozgrywek. Do tego będą mieli po swojej stronie atut własnego parkietu.

Początek meczu w niedzielę 13 października o 19:00, ale już od 18:30 zaczną się konkursy i zabawy, a o 18:50 zaprezentowana zostanie drużynę i zacznie się prawdziwe siatkarskie święto.

Bilety w cenie 15 zł/normalny i 10 zł/ulgowy można nabyć tutaj: https://bit.ly/2VDrgqr lub w dniu meczowym w hali Orbita.

Jeśli, któryś z kibiców posiada w swojej biblioteczne książki Olgi Tokarczuk to może przynieść je na niedzielny mecz KFC Gwardia Wrocław - ZAKSA Strzelce Opolskie. Dzięki temu wejdzie na to spotkanie za darmo. Szczegóły: https://bit.ly/2MvW0Ws

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane