Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2018-12-31 14:28:57 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: 1liga.pls.pl

Łukasz Usowicz: Oddaliśmy naszą twierdzę prawie za darmo

Fot.: Anna Jabłczyk

Exact Systems Norwid Częstochowa ten rok kalendarzowy kończy na 5. lokacie w tabeli. W meczu 16. kolejki 1. Ligi Mężczyzn przegrał z MKS Ślepsk Suwałki 0:3. Była to pierwsza porażka częstochowian we własnej hali w sezonie 2018/19. - Grając przeciwko suwałczanom nie byliśmy sobą. To nie był nasz dzień. Każdy grał dla siebie. Niestety oddaliśmy naszą twierdzę prawie za darmo - powiedział Łukasz Usowicz, środkowy zespołu spod Jasnej Góry.

W ostatnim mecz w tym roku kalendarzowym przegraliście z MKS Ślepsk Suwałki 0:3. Równą walkę toczyliście tylko w trzecim secie. Przyznam szczerze, że spodziewałam się bardziej zaciętej walki pomiędzy waszymi zespołami.

Łukasz Usowicz
: - Szczerze mówiąc trzeci set też nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Dopiero w końcówce zaczęliśmy atakować przeciwników. Cały mecz praktycznie plasowaliśmy. Nie mieliśmy siły w ataku. Do tego mieliśmy niską skuteczność w ataku oraz bardzo słabo zagraliśmy na zagrywce. Zespół z Suwałk niestety wypunktował nas asami. Bardzo mocno zagrywał i musieliśmy grać na wysokiej piłce. To wszystko przełożyło się na korzystny wynik dla drużyny gości.

Trener Radosław Panas powiedział mi po spotkaniu, że nie zagraliście jak prawdziwy zespół. Nie pokazaliście tej siatkówki, którą prezentowaliście kilka dni wcześniej przeciwko Stali Nysa. Zgodzi się pan z tą opinią?

- Oczywiście, że tak. Trener ma rację mówiąc, że nie zagraliśmy jako zespół. Rzeczywiście w Nysie nasza gra wyglądała zupełnie inaczej. Każdy za każdego skoczyłby w ogień. Niestety kilka dni później w Częstochowie, grając przeciwko MKS-owi nie byliśmy sobą. To nie był nasz dzień. Każdy grał dla siebie.

Może myślami byliście już przy świętach?

- Myślę, że to jest jakiś powód, ale to nie może być też żadne wytłumaczenie. Zawodnicy z Suwałk też na pewno myśleli już o przerwie świąteczej, a jeszcze mieli przed sobą dość długą podróż do domu. W związku z tym, nie ma co się tłumaczyć świętami. Po prostu należało wyjść na boisko i zagrać najlepiej jak to możliwe. Niestety oddaliśmy naszą twierdzę prawie za darmo.

*więcej na: 1liga.pls.pl
Autor: Katarzyna Porębska

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane