Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Kobiet

I Liga Kobiet | 2016-08-31 13:14:05 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Mirosław Zawieracz: Patrzymy w stronę ORLEN Ligi

Fot.: Anna Gumowska

- Chcemy przywrócić Warszawie miejsce w ekstraklasie kobiecej siatkówki - mówi Mirosław Zawieracz, trener Wisły Warszawa, która poprzedni sezon zakończyła na półfinale play off I ligi

Siatkarki Wisły Warszawa poprzedni sezon zakończyły na półfinale play off I ligi, przegrywając rywalizację z KT7 CNC Budowlanymi Toruń dopiero w piątym meczu. - Nasze cele sportowe nie uległy zmianie. Dalej patrzymy w stronę ORLEN Ligi i pod tym kątem był budowany skład - mówi trener stołecznego zespołu Mirosław Zawieracz.

Od 7 do 28 sierpnia zawodniczki Wisły przebywały na zgrupowaniu w Zakopanem. Ukoronowaniem okresu treningowego były dwa spotkania sparingowe z WTS Solna Wieliczka i podopieczne trenera Zawieracza pewnie zwyciężały po 4:0.

– Oczywiście te zwycięstwa bardzo nas cieszą. Dałyśmy z siebie wszystko podczas tych spotkań, ale trzeba pamiętać, że trenujemy na dużych obciążeniach na siłowni i myślę, że do wysokiej formy trochę nam jeszcze brakuje – powiedział środkowa Wisły Anna Łozowska, cytowana na stronie internetowej klubu. Obok niej na tej pozycji zagra jeszcze Monika Naczk. - Były testowane zawodniczki z Białorusi i Ukrainy, ale nie chcę teraz mówić jak potoczą się sprawy ich kontraktów. Nie wszystko od nas zależy.

Po powrocie ze zgrupowania w Zakopanem ekipa Wisły ćwiczy na obiektach OSiR Bemowo, gdzie będzie rozgrywać swoje mecze. - Od 9 do 11 września zaprezentujemy na turnieju w Węgrowie. Mamy też w planie inne sparingi m.in. w Łodzi - mówi trener Mirosław Zawieracz. - Pierwszy mecz ligowy zagramy u siebie z SMS PZPS Szczyrk. W kadrze mamy siedem nowych zawodniczek. Na przyjęciu zagrają Marta Wellna, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Katarzyna Marcyniak i Joanna Sobczak, która w miarę potrzeb może zagrać w ataku. Naszą nominalną zawodniczką na tej pozycji będzie tylko Kinga Hatala.

W zespole są dwie libero Magdalena Saad i Paulina Biranowska. Kadrę uzupełniają Katarzyna Niedziałek i Elena Nowgorodczenko, choć jak podkreśla trener Zawieracz "gra tej ostatniej nie jest jeszcze do końca pewna."

- Skład zespołu budowaliśmy pod baraż z ostatnim zespołem ORLEN Ligi. Zwycięzca tego spotkania awansuje do ekstraklasy i my chcemy przywrócić Warszawie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiecej siatkówki - kończy Mirosław Zawieracz.

Rozgrywki I ligi kobiet rozpoczną się 1 października.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane