Najnowsze newsy

Siatkówka » Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie | 2021-07-29 11:18:37 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Tokio 2020: Japonia czwarty rywal

Fot. FIVB

Siatkarze Japonii grają w igrzyskach po raz pierwszy od 2008 roku, gdzie zajęli 11 miejsce. Starają się jak mogą, żeby u siebie spisać się jak najlepiej. Mecz z Polską rozpocznie się w piątek o 7.20 naszego czasu.

W latach sześćdziesiątych i na początku siedemdziesiątych Japonia należała do ścisłej światowej czołówki i w 1972 roku zdobyła złoty medal olimpijski. Reprezentacja Japonii nie musiała brać udziału w turniejach kwalifikacyjnych. Jako gospodarz miała zagwarantowane miejsce w igrzyskach. Dla Japończyków start w Tokio będzie dziewiątym podczas najważniejszej imprezy czterolecia.

Drużynę prowadzi doświadczony szkoleniowiec Yuichi Nakagaichi, były kapitan reprezentacji i uczestnik igrzysk w Barcelonie. W latach 2013-16 odszedł od siatkówki do biznesu, ale to nie przeszkodziło szefom japońskiej federacji, żeby powierzyć mu stanowiska trenera kadry narodowej. Jego asystentem jest dobrze znany w Polsce Philippe Blain. W czasie meczów czasem trudno stwierdzić, kto prowadzi ekipę.

Największą gwiazdą ekipy Japonii jest Yuji Nishida. 21-latek jest prawdziwą gwiazdą siatkówki w tym kraju. Kibice pokochali tego zawodnika. Szczególnie imponują jego ataki. Potrafi uderzyć piłkę na wysokości 346 cm. Ten poziom jest nieosiągalny dla wielu dwumetrowych graczy.

Mocnym punktem gospodarzy jest gra w obronie. Dla japońskich zawodników nie ma straconych piłek, które potrafią podbić w nieprawdopodobnych akcjach. Ofiarność graczy może doprowadzić rywali do ogromnych, negatywnych emocji.

– To będzie trudny mecz. Wygrane z Kanadą i Iranem pokazują jak dobra jest Japonia. To jasne, że doskonale przygotowali się do tych igrzysk, widać, że drużyna jest świetnie zorganizowana, zgrana, wszystkie elementy są na miejscu. Oczekuję więc wyjątkowo trudnego meczu przeciwko Japonii, ale pamiętajmy, że to igrzyska olimpijskie, a nie cokolwiek innego. Po dzisiejszym meczu wiemy, że nadal możemy wygrać tę grupę, zatem wszystko w naszych rękach; zostały dwa spotkania – powiedział trener Vital Heynen.

Mimo, że siatkarze Japonii są gospodarzami nie będą mieli wsparcia ze strony kibiców na trybunach. Gorący doping mógł mieć duże znaczenie dla reprezentacji tego kraju. W Siatkarskiej Lidze Narodów 2021 wygrali siedem spotkań i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 11. miejscu.

Miejsce Japonii w rankingu FIVB: 11. miejsce

Skład reprezentacji Japonii na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020:

Rozgrywający
: Naonobu Fujii, Masahiro Sekita,

Atakujący: Kunihiro Shimizu, Yuji Nishida,

Środkowi: Taishi Onodera, Akihiro Yamauchi, Haku Ri,

Przyjmujący: Yuki Ishikawa, Kenta Takanashi, Tatsunori Otsuka, Ran Takahashi

Libero: Tomohiro Yamamoto

Prawdopodobny wyjściowy skład: Sekita, Nishida, Ishikawa, Takanashi, Ri, Onodera, Yamamoto (l)

Mecz Polska - Japonia 30 lipca, początek o godzinie 7.20.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane