Najnowsze newsy

Siatkówka » Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie | 2021-07-27 19:08:34 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: pzps.pl

IO: Bryl i Fijałek awansowali do 1/8 zmagań

Fot. FIVB

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek odnieśli drugie zwycięstwo w grupie E. To oznacza awans do 1/8 finału turnieku olimpijskiego. Rywalami Polaków byli kuzyni Marco Grimalt i Esteban Grimalt z Chile.

Nasza para w niedzielę bez problemów uporała się z marokańskim duetem Abicha/Elgraoui, a ich dzisiejsi rywale przegrali 1:2 z Brazylijczykami Evandro/Bruno Schmidt.

Na otwarcie pierwszej partii nasza para uzyskała trzy punkty przewagi, którą regularnie zmniejszali rywale do jednego punktu, a Polacy ponownie ją odrabiali. Tak działo się do pierwszej przerwy technicznej. Po pauzie Biało-Czerwoni dodali jeszcze jeden punkt, ale nadal było to za mało by uzyskać bezpieczną przewagę, która po serii bloków przeciwników został zniwelowana do 0 (14:14). Od tego momentu Bryl i Fijałek dali popis gry w bloku i obronie, co ponownie pozwoliło na uzyskanie trzech punktów zapasu. Ten fragment meczu zdeprymował Chilijczyków, którzy nie zdołali już nawiązać walki z Polakami.

W drugim secie początek był już bardziej zacięty. Po wymianie punkt za punkt nasza ekipa uciekła rywalom na dwa oczka (7:5), ale ta przewaga nie wystarczyła. Podczas przerwy technicznej to para z Chile prowadziła 11:10. Techniczna pauza pozwoliła ochłonąć Polakom, i zdobyć trzy punkty z rzędu. Dopiero na finiszu przeciwnicy zbliżyli się na jedno oczko, ale to (18:17) był spóźniony finisz. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek wygrali do 18. i jeszcze przed piątkową potyczką, kończącą walkę w grupach mogą się już koncentrować na 1/8 finału turnieju olimpijskiego.


Bryl/Fijałek – Grimalt M./Grimalt E. 2-0 (21:17, 21:18)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane