Najnowsze newsy

Siatkówka » Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie | 2021-07-25 15:11:44 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Tokio 2020: Ryszard Bosek o drugim rywalu

Fot. FIVB

– Włosi potrafią przygotować się do dużej, ważnej imprezy i na pewno są jednym z kandydatów do medali, podobnie zresztą jak Polska. Dlatego w poniedziałkowy ranek powinno dojść do interesującego widowiska – mówi mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. Spotkanie rozegrane zostanie 26 lipca (początek 7.20).

W Tokio w pierwszym spotkaniu Włosi z trudem wygrali z Kanadą 3:2 (26:28, 18:25, 25:21, 25:18, 15:11). Polska przegrała z Iranem 2:3. – Oba zespoły nie zaliczą swoich startów do najbardziej udanych. Trzeba jednak pamiętać, że to jest turniej i ekipy celujące w medale najwyższą formę szykują na decydujące spotkania. To, że na początku grają słabiej jest w pewnym stopniu normalne. Oczywiście lepiej wygrywać niż przegrywać – powiedział Ryszard Bosek.

W spotkaniu z Kanadą najwięcej punktów dla Włochów - 24 - zdobył 19-letni Alessandro Michieletto, który wyrasta na gwiazdę siatkówki na Półwyspie Apenińskim. – Pochodzi z siatkarskiej rodziny. Dał się już poznać z bardzo dobrej strony w lidze oraz w VNL-u w Rimini. Nic też dziwnego, że trener zabrał go na igrzyska. Poprawił się w grze na przyjęciu, wzmocnił atak. W pewnym stopniu wyserwował dal Włochów spotkanie z Kanadą – podkreślił mistrz olimpijski i świata. .

O sile reprezentacji naszego najbliższego rywala stanowią dwaj gracze doświadczeni – Ivan Zaytsev oraz Osmany Juantorena. – Ten drugim chciałby zakończyć karierę z przytupem. Na pewno doda do zespołu sporo wartości. Gdy jest w dobrej formie, to potrafi być bardzo niebezpieczny – powiedział Ryszard Bosek.

Wspomniany Ivan Zaytsev zagrał tylko dwa sety w spotkaniu z Kanadą. Ryszard Bosek podkreślił, że: - Gra tego zawodnika opiera się na skoczności i sile i może zagrać na 120 procent swoich możliwości lub znacznie słabiej.

– Włosi mają mocną zagrywkę i dobry wyblok. Na pewno poprawili swoją grę od zeszłego roku. W kadrze mają zawodników doświadczonych i utalentowanych, perspektywicznych, którzy już dużo potrafią. Rozwinęli się środkowi. Jest to mocny, bardzo groźny zespół – zakończył Ryszard Bosek.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane