Igrzyska Olimpijskie | 2012-07-28 11:58:21 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: inf. własna
Siatkarskie zmagania w Londynie czas zacząć. Jako pierwsze zagrały reprezentacje Japonii i Algierii. Zgodnie z oczekiwaniami faworyt nie zawiódł. Zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni pokonały drużynę z Afryki Północnej 3:0. Dominacja Azjatek była widoczna szczególnie w trzecim secie, którego wygrały 25:7.
Mecz od prowadzenia 4:0 rozpoczynają Japonki. Trener Algierii, Jerzy Strumiłło przerywa grę. Przerwa niewiele zmienia. Zawodniczki z Afryki popełniają masę błędów własnych. Rywalki to wykorzystują i na pierwszym regulaminowym czasie prowadzą już 8:1. Kolejne minuty do zdecydowana dominacja Azjatek. W każdym elemencie prezentowały się lepiej niż zawodniczki po drugiej stronie siatki (19:9). Set kończy się zepsutą zagrywka Tassadit Aissou (15:25).
Początek drugiej partii rozpoczyna się od dwupunktowej przewagi Algierii (2:0). Strata dwóch oczek to dla Japonek nie problem. Szybko doprowadzają do remisu, a już za chwilę prowadzą 6:4. W kolejnych akcjach gra toczy się wyrównanie (13:13). Wydawać by się mogło, że tak będzie wyglądał ten set. Sytuacja zmienia się kiedy w polu serwisowym pojawia się Sakoda. Jej zagrywka sprawia wiele problemów Algierkom. Azjatki odskoczyły rywalkom na na osiem punktów (21:13). Takiej przewagi zawodniczki nie były w stanie odrobić i ostatecznie przegrały tego seta 25:14.
Trzecia odsłona spotkania nie różniła się niczym od poprzednich. Japonki szybko odskoczyły rywalkom na dziesięć punktów (12:2). Dzieje się to za sprawą znakomitej zagrywki Araki. Algierki nie mogły na to odpowiedzieć. Podopieczne trenera Strumiłło po słabej grze przegrały aż 25:7, a całe spotkanie 3:0.
Algieria – Japonia 0:3 (15:25, 14:25, 7:25)
Składy zespołów:
Algieria: Hennaouis, Bensalem, Abderrahim, Boukhma, Oulmou, Aissou, Mansouri (libero)
Japonia: Yamaguchi, Araki, Inoue, Sakoda, Kimur, Sakoda, Ebata, Shinnabe, Otomo, Sano (li
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.