Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2019-05-18 13:40:41 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Już dziś superfinały Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów

Fot.: FIVB

W berlińskiej Max-Schmeling Halle rozegrane zostaną dziś dwa finały tegorocznej Champions League. Najpierw o godz. 16 o triumf w rozgrywkach powalczą dwie włoskie ekipy Igor Gorgonzola Novara z Imoco Volley Conegliano, od godz. 19 przewidziano finał męski, czyli bitwę Zenit Kazań kontra Cucine Lube Civitanova.

Po raz pierwszy w historii finały kobiecej i męskiej edycji zostaną rozegrane w jednej hali, tego samego dnia. Władze CEV chcą stworzyć wyjątkowe widowisko i nową tradycję w Champions League. W tej edycji przeznaczyły też rekordową pule na nagrody dla drużyn, łącznie ponad 3,5 miliona euro wypłat dla uczestników Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń.

W sumie transmisje z sobotniego święta siatkówki będą mogli na żywo śledzić widzowie aż z 75 krajów, nawet z tak odległych części świata, jak Meksyk, Azerbejdżan czy Dubaj.

W finale kobiecym kapitanem mistrzyń Włoch jest reprezentacyjna rozgrywająca Joanna Wołosz, która przed sobotnim starciem powiedziała:– Wszystkie nie możemy się już doczekać gry przed tak liczną publicznością. Granie przy wyprzedanych wszystkich biletach w hali to coś niebywałego. W zeszłym sezonie dotarłyśmy do Final Four tych rozgrywek, lecz nadal w klubowej gablocie brakuje pucharu za triumf w Champions League. W drużynie jest kilka siatkarek, które wygrywały te rozgrywki w innych drużynach, lecz wydaje mi się, że ten tytuł byłby wisienką na torcie w sezonie, który nam się tak bardzo udał – podkreśla polska rozgrywająca.

Mecze z Berlina w Polsce transmituje stacja Canal + Sport. Starcie z udziałem Joanny Wołosz ma być dostępne także na profilu Facebook nSportu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane