Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2019-03-22 20:55:16 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Wilfredo Leon: Perugia jest najsilniejsza w Lidze Mistrzów choć wielu twierdzi, że Zenit

Fot.: CEV

Sir Colussi Sicomo Perugia zmierzy się się z Zenitem Kazań, a Cucine Lube Civitanova z PGE Skrą Bełchatów w półfinałowych meczach Ligi Mistrzów, które rozegrane zostaną między 2, a 11 kwietnia.

Zawodnikiem tego pierwszego klubu jest Wilfredo Leon, Kubańczyk z polskim paszportem, który w tym roku będzie już mógł reprezentować biało-czerwone barwy. W czterech ostatnich edycjach Ligi Mistrzów triumfował Zenit Kazań, a duży wpływ na te wyniki miał właśnie Leon, który w 2015 i 2016 roku był uznawany MVP Final Four i czterokrotnie był wybierany do drużyny turnieju. Od tego sezonu gra w barwach Sir Colussi Sicomo Perugia.

- Będzie dla mnie olbrzymim wyzwaniem zagrać przeciwko mojemu poprzedniemu klubowi. Zrobię wszystko, żebyśmy wygrali zarówno u siebie jak i na wyjeździe - powiedział Wilfredo Leon po awansie do półfinału. Rundę wcześniej Perugia pokonała dwa razy francuski Chaumont VB 52 HM 3:0 i 3:2.

- Wielu podkreśla siłę Kazania, ala jestem przekonany, że najmocniejszy klub w Lidze Mistrzów - to Perugia. Żeby awansować do półfinału Zenit musiał napracować się bardziej niż powinien - powiedział Wilfredo Leon. Obrońcy trofeum po wygranej na wyjeździe z Treflem Gdańsk 3:2, u siebie przegrali 2:3. W czwartym secie gdańszczanie mieli piłki meczowe i niewiele brakowało, żeby wyeliminowali słynny rosyjski klub, który ostatecznie zwyciężył w tzw. złotym secie.

Wilfredo Leon podkreślił, że "w pierwszym spotkaniu przeciwko Chaumont wygranym 3:2 Perugia nie zaprezentowała swojej najlepszej gry." - W rewanżu bardzo dobrze zagrywaliśmy i świetnie funkcjonował nasz blok. Jeżeli dalej będziemy tak wykorzystywać swoje mocne strony, to możemy pokonać każdego rywala - zakończył Wilfredo Leon.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane