Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2019-03-20 13:16:28 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: skra.pl

Michał Winiarski: Musimy zagrać mądrze

- Zenit ma nóż na gardle i myślę, że rzuci wszystko na szalę, żeby odnieść zwycięstwo i doprowadzić do złotego seta - mówi Michał Winiarski, drugi trener PGE Skry.

W pierwszym meczu siatkarze PGE Skry zagrali lepiej od ekipy z Rosji, która świetnie radzi sobie w polu serwisowym oraz w ataku. Mistrzowie Polski zasłużenie wygrali 3:1 i teraz Zenit musi gonić wynik. - Zdecydowanie spodziewamy się lepszej gry Zenita. Przede wszystkim zagra u siebie, a prawdopodobnie do składu wróci już Oreol Camejo, który jest dużym dodatkiem, szczególnie w ofensywie. Zenit ma nóż na gardle i myślę, że rzuci wszystko na szalę, żeby odnieść zwycięstwo i doprowadzić do złotego seta - mówi Michał Winiarski, II trener PGE Skry.

Szkoleniowiec jednocześnie podkreśla, że to Polacy ponownie muszą zagrać bardzo dobrze, by awansować dalej. - Dużo będzie zależało od naszej gry. Jeśli będziemy w stanie przetrzymać napór, czyli ostrą zagrywkę i będziemy mogli utrzymać piłkę w grze, a dodatkowo prezentowali mądrą siatkówkę, to widzę dużą szansę, że rozstrzygniemy ten dwumecz na swoją korzyść jeszcze przed złotym setem - dodaje Winiarski.

PGE Skra była świetnie przygotowana do pierwszego meczu. - Okazało się, że taktyka jest bardzo dobra, bo udało się zwyciężyć na własnym boisku - mówi Winiarski. - W międzyczasie Rosjanie rozegrali jeden mecz ligowy i niewiele zmienili w swojej grze, może tylko tyle, że w jednym secie wystąpił Camejo. Dużo zależy od tego, jak będziemy radzili sobie z ich serwisem, bo to ich najgroźniejszy element. Potem Georg Grozer i Camejo robią swoje w ataku. Ostatnio defensywna taktyka przyniosła skutki.

Siatkarze i sztab PGE Skry są pod wrażeniem infrastruktury, jaką spotkali w Sankt Petersburgu. - Nie ukrywajmy, że miasto ma świetną bazę sportową dzięki sponsorowi, który jest jedną z najpotężniejszych firm w Rosji - mówi Winiarski. - Dlatego obiekty sportowe są na najwyższym światowym poziomie. Hala jest bardzo ładna, ale to, co jest na zewnątrz, też robi wrażenie. Jeśli chodzi o sport, to w Rosji dużo się w tej sprawie inwestuje.