Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2019-03-13 20:56:11 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: CEV / inf. własna

LM: Blisko niespodzianki w Ergo Arenie

Po niespodziewanym zwycięstwie w grupie, 5 wygranych i 1 porażce Trefl Gdańsk znalazł się wśród ośmiu najlepszych drużyn w Europie. Z pewnością kibice liczyli na nieco słabszego rywala, który pozwoliłby gdańszczanom spełnić marzenie i dać awans do finałowego turnieju. Los sprawił, że to Zenit Sankt Petersburg a nie Trefl Gdańsk został rozstawiony. W losowaniu przydzielono Zenit Kazań, z którym siatkarze Andrei Anastasiego mieli i nadal mają rachunki do wyrównania. Przed trzema laty ówczesny Lotos Trefl odniósł dwie porażki. Dziś byli bliscy sprawienia niespodzianki. Niewiele brakowało, aby po trzecim secie prowadzili 2:1. Z racji tego, że nie udało się wygrać trzeciego seta, walczyli do upadłego, aby doprowadzić do piątej partii. Niewiele brakowało, aby mecz rozstrzygnął się na korzyść gospodarzy. O zwycięstwie Zenitu zadecydowały m.in. bardzo dobre zagrywki Earvina Ngapetha.

Trefl Gdańsk - Zenit Kazań 2:3 (19:25, 25:23, 23:25, 25:23, 13:15)

Składy drużyn:

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Niemiec, Mijailović, Muzaj, Schott, Kozłowski, Olenderek (l) oraz Janusz, Jakubiszak, Hebda, Sasak, Grzyb, Mordyl, Majcherski (l)

Zenit Kazań Anderson, Wolwicz, Ngapeth, Butko, Samojlenko, Michajłow, Krotkow (l) oraz Surmaczewskij, Aleksiejew, Werbow (l), Alekno, Lichoszerstow, Kononow, Spiridnow