Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2018-03-01 13:50:20 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / CEV

Zenit Kazań organizatorem Final Four Ligi Mistrzów

Fot.: FIVB

Zenit Kazań będzie organizatorem tegorocznego Final Four Ligi Mistrzów. Drużyna z Tatarstanu po raz pierwszy w historii klubu będzie pełnić rolę gospodarza. Turniej zostanie rozegrany 12-13 maja w Kazaniu. Informację oficjalnie ogłosiła dzisiaj Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV). W środę zakończyła się faza grupowa europejskich rozgrywek. Awans do fazy play off uzyskało dwanaście drużyn, w tym trzy polskie - Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Zenit Kazań od wielu lat to dominująca siła w Lidze Mistrzów. Ma na swoim koncie już pięć złotych medali wywalczonych w latach 2008, 2012, 2015, 2016, 2017. Ponadto zespół z Rosji triumfował w europejskich rozgrykach w trzech ostatnich edycjach. Tym samym wyrównał osiągnięcie włoskiego Trentini Diatec, który wygrał trzy razy z rzędu Ligę Mistrzów w latach 2009-2011.

Kazań nazywane jest "sportową stolicą Rosji". W 2013 roku zorganizowano w tym mieście Uniwersjadę, a w 2015 roku odbyły się mistrzostwa świata w pływaniu (FINA). Kazań był gospodarzem wielu innych, ważnych międzynarodowych zawodów w sportach olimpijskich i nieolimpijskich. W siatkówce Kazań może pochwalić się z kolei dwoma najlepszymi drużynami, zarówno męską jak i żeńską, i są to Zenit Kazań i Dynamo Kazań.

Final Four Ligi Mistrzów po raz czwarty zostanie rozegrany w Rosji. Wcześniej finał tych elitarnych rozgrywek odbywał się w Biełgorodzie (2004), Moskwie (2007) i Omsku (2013).

Zenit Kazań będzie próbował wykorzystać atut własnej hali i wsparcie kibiców podczas Final Four Ligi Mistrzów 2017/18 i wywalczyć szósty tytuł europejskich rozgrywek. Basket-Hall Arena w Kazaniu może pomieścić 7500 kibiców.

- Pragnę bardzo serdecznie podziękować dwóm klubom i ich federacjom krajowym za ich zaangażowanie. Dzięki ich udokumentowanym osiągnięciom w organizowaniu najlepszych turniejów w siatkówce, jesteśmy absolutnie przekonani, że Final Four Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń 2018 będą naprawdę niezwykłymi wydarzeniami. Miejmy nadzieję, że przyczyni się to do dalszego wzrostu popularności siatkówki w całej Europie - powiedział Aleksandar Boričić, Prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV).

Awans do fazy play off wywalczyło dwanaście drużyn: Sir Colussi Sicoma Perugia, VfB Friderichshafen, Lokomotiw Nowosybirsk, Zenit Kazań, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Cucine Lube Civitanova, Halbank Ankara, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Trentino Diatec, Chaumont VB 52 Haute Marne i Berlin Recyclings Volleys.

Noliko Masseik z kolei to drużyna, która zajęła miejsce organizatora Final Four Ligi Mistrzów - Zenitu Kazań.

W piątek, 2 marca odbędzie się losowanie fazy play off Ligi Mistrzów. Final Four zostanie rozegrane 12-13 maja 2018 roku.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane