Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2017-12-07 19:03:04 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Wojciech Sobala: Każdy zespół chciałby takiego otwarcia

Fot.: Elżbieta Wilk

- Tak jak w zeszłym sezonie mieliśmy założenie, żeby w PlusLidze dotrzeć do play offów, tak teraz chcemy pokazać się w Europie z jak najlepszej strony, to jest nasz cel. Jeśli wyjdziemy z grupy - super - powiedział środkowy Jastrzębskiego Węgla, po obiecującej inauguracji w Lidze Mistrzów. Pomarańczowi wygrali bez straty seta z Berlinem Recycling Volleys.

PLUSLIGA.PL: Powrót do Ligi Mistrzów możecie zaliczyć do udanych?

WOJCIECH SOBALA:
Przetarcie w Lidze Mistrzów było pozytywne, bo skończyło się wynikiem 3:0 dla nas. Każdy zespół chciałby zaliczyć takie otwarcie. Wydaje mi się, że jesteśmy coraz bliżej tego poziomu, który prezentowaliśmy w poprzednim sezonie. Na pewno bliżej niż miało to miejsce w poprzednich spotkaniach.

Przed tym meczem sporo mówiło się o dodatkowych emocjach związanych z licznymi powiązaniami pomiędzy klubami. Była większa adrenalina?

- Faktycznie, było czuć te dodatkowe emocje, chociaż ja akurat miałem tylko jedno powiązanie z Berlinem - Luke’a Reynoldsa, bardzo fajnego trenera od przygotowania motorycznego. Znacznie więcej związków z tą drużyną mają Mark Lebedew czy Lukas Kampa. Nie powiem, było dożo takich fajnych minigierek pomiędzy nami.

W drugim secie trener Reynolds zmienił rozgrywającego. Sebastian Kühner trochę dał wam się we znaki, utrudniając walkę w 3. partii.

- Czy zmiana rozgrywającego utrudniła nam zadanie? Nie wiem…na pewno ten siatkarz utrudnił nam przyjęcie, bo dysponuje bardzo dobrą zagrywką i kilka razy pokąsał nas w trzecim secie. Wiadomo, że najwięcej uwagi podczas przygotowań poświęca się zawodnikom, którzy zazwyczaj grają w pierwszej szóstce, ale analizujemy także inne warianty, z rezerwowymi. Graczy z pierwszej szóstki udało nam się wyeliminować, a potem potrzebowaliśmy chwilę na adaptację do zmian, szczególnie na rozegraniu. Jest to trudne zwłaszcza z pozycji środkowego, bo akurat ci dwaj rozgrywający z Berlina grają totalnie inaczej.

* rozmawiała Ilona Kobus (plusliga.pl)
** więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane