Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2017-03-23 22:45:01 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: inf. własna

LM: Rzeszowianie żegnają się z rozgrywkami, Modena z awansem

Niestety siatkarze Asseco Resovii podzielili losy kędzierzynian oraz bełchatowian i odpadają z rywalizacji w Lidze Mistrzów. Tym razem zawodnicy Azimut Modena oddali rzeszowianom tylko jednego seta. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala mieli w tym spotkaniu szanse. Wicemistrzowie Polski szczególnie mogą żałować czwartego seta, gdzie w końcówce prowadzili już 22:19. Włosi w swoich szeregach mieli jednak Earvina N'Gapetha. Francuz głównie za sprawą swojego serwisu odwrócił losy partii i pozwolił swojemu zespołowi wygrać ostatecznie 25:22.

Początek spotkania, to wyrównana gra po obu stronach siatki (2:2, 4:4). Błąd Asseco Resovii sprawia, że na dwupunktowe prowadzenie wychodzą gospodarze (6:4). Schoeps po chwilowych kłopotach poprawia atak i mamy remis 6:6. Po pierwszej przerwie technicznej lepiej radzą sobie zawodnicy Azimutu Modeny (10:7). Niestety rzeszowianie mają problemy ze skończeniem swojej akcji (12:8). Wicemistrzowie Polski nie zamierzają jednak składać broni. As serwisowy Schoepsa wyrównuje stan seta (13:13). Autowa zagrywka Ivovicia pozwala obu drużynom zejść na drugi regulaminowy czas (16:14). Podopieczni trenera Kowala ponownie mają problemy z korzystnym zakończeniem akcji (19:15). W końcówce chwilę rozluźnienia notują gospodarze (21:20). Na skrzydle Ivović i mamy remis 22:22. Ostatecznie partia kończy się punktowym serwisem miejscowych. Gospodarze wygrywają 25:23.

Kolejna odsłona spotkania lepiej rozpoczyna się dla rzeszowian (0:2). Le Roux popisuje się asem serwisowym i mamy remis 2:2. Po chwili jednak wicemistrzom Polski ponownie udaje się odskoczyć na dwa "oczka" (3:5). Zagrywką punktuje N'Gapeth (6:6). Po przerwie technicznej na prowadzenie wychodzą gospodarze (8:6, 11:9). Dwa błędy zawodników z Modeny sprawiają, że przyjezdni całkowicie niwelują straty (12:12). Petrić skutecznie kończy kontrę i jego drużyna odskakuje rywalowi (15:13). Blok na serbskim przyjmującym sprawia, że mamy remis 16:16. Niestety kolejny raz w szeregach Asseco Resovii przydarza się niedokładność w ataku (19:17). Wprowadzony na boisko Rossard swoją zagrywką poprawia sytuację rzeszowian (19:20). W końcówce problemy ze skończeniem ataku ma N'Gapeth (20:23). Kontrę wykorzystuje Ivović i wicemistrzowie Polski wygrywają seta 20:25.

Początek trzeciej partii również należy do polskiego zespołu (0:2). N'Gapeth poprawia skuteczność i mamy remis 3:3. Wykorzystane kontry rzeszowskiego zespołu pozwalają im wrócić na prowadzenie (3:5). Tym razem gospodarze mają problemy ze skutecznością (5:8). Ten fragment seta zdecydowanie lepiej układa się dla Asseco Resovii (7:11, 8:13). Jak na razie ekipa z Modeny pojedynczymi atakami nie poprawia swojej sytuacji (11:16). Po drugiej przerwie technicznej sytuacja zaczyna ulegać zmianie. Gospodarze wyraźnie zwiększyli skuteczność, a podopieczni trenera Kowala przeżywają chwilowy kryzys (14:17, 16:17). Blokowany Lemański i mamy remis 18:18. W kolejnych akcjach gra zdecydowanie się wyrównała (20:20, 22:22). Wojnę nerwów lepiej wytrzymują miejscowi, którzy po punktowej zagrywce Vettoriego wygrywają 25:23.

W porównaniu do poprzedniego seta tym razem pierwsze akcje należą do gospodarzy (2:0. 5:2). Vettori atakuje w aut, co zmniejsza straty rzeszowian do jednego punktu (7:6). Niestety po przerwie technicznej gra Asseco Resovii pozostawia wiele do życzenia (10:6). O czas prosi trener Kowal. Wskazówki szkoleniowca okazały się bardzo pomocne, gdyż wicemistrzowie Polski poprawiają skuteczność (10:10). Od tego momentu zespoły toczą ze sobą zacięty bój (12:12, 16:16). Skutecznie w kontrze Ivovć i polski zespół wychodzi na dwupunktowe prowadzenie (17:19). W końcówce gospodarze zaczynają popełniać błędy (19:22). Siatkarze z Modeny nie zamierzają odpuszczać w tym secie (22:22). W aut atakuje Ivović i miejscowi mają pierwszą piłkę meczową (24:22). Serbski przyjmujący zepsutą zagrywką daje rywalowi awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów (25:23).

Azimut Modena - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:23)