Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » CEV Cup

CEV Cup | 2018-02-28 12:05:09 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / inf. własna

Thibault Rossard: Kibice na Korsyce lubią prowokować

Fot.: Anna Jabłczyk

Przed rzeszowskimi zawodnikami kolejny duży sprawdzian w tym sezonie. Siatkarzy czeka mecz rewanżowy w ramach 1/4 finału Pucharu CEV. Nie jest to łatwe wyzwanie, bo drugi pojedynek grają na wyjeździe. Co do powiedzenia przed tym spotkaniem miał Francuz, Thibault Rossard?

PLUSLIGA: Przed Asseco Resovią rewanżowy pojedynek w ćwierćfinale Pucharu CEV GFC Ajaccio VB. Pewnie na Korsyce musicie być przygotowani na dużo większy opór ze strony gospodarzy?

THIBAULT ROSSARD (francuski przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów):
Po pierwszym meczu rozmawiałem z kolegami z Ajaccio i oni przyznawali, że w Rzeszowie nie zaprezentowali się z najlepszej strony. My jednak też mieliśmy poczucie, że nie zagraliśmy z nimi na wysokim poziomie, więc oba zespoły zagrały wtedy dość przeciętnie i poniżej swoich możliwości. W rewanżu musimy być czujni, bo hala w Ajaccio ma swoją specyfikę. Może w trakcie tygodnia nie przyjdą tam tłumy, ale trzeba się liczyć z tym, że tamtejsza publiczność jest dość wrogo nastawiona do drużyn przyjezdnych. Z trybun można usłyszeć różne nieprzyjemne rzeczy i na pewno kibice lubią tam prowokować. To ja będę tam na głównej linii ognia, ponieważ będę rozumiał prowokacje i obraźliwe gesty ze strony fanów. Pamiętam, że kiedy z Arago de Sete graliśmy z Ajaccio półfinał ligi, to było to nieprzyjemne doświadczenie i musieliśmy radzić sobie z prowokacyjnymi okrzykami kibiców. Nie jest to wcale łatwe, żeby tak kompletnie wyłączyć się i w takiej atmosferze skupić się tylko na grze. Może nie będzie aż tak źle i tym razem kibice mnie oszczędzą, ale musimy być przygotowani na każdy scenariusz.

Oprócz tej obawy związanej z prowokacyjnym zachowaniem kibiców jest pan zadowolony, że w Pucharze CEV Asseco Resovia mierzy się akurat z francuskim zespołem?

- Tak, bo dzięki temu mogę spotkać się i porozmawiać trochę z kolegami z Francji. Poza tym już prawie pół roku jestem na co dzień w Polsce, więc fajnie będzie chociaż na chwilę być w ojczyźnie.

* więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane